Німеччина призупинила сертифікацію “Північного потоку-2”

Фото з сайта nord-stream2.com

Федеральне мережеве агентство Німеччини призупинило процес сертифікації газопроводу “Північний потік-2”.

Про це повідомляє UA з посиланням на повідомлення Федерального мережевого агентства.

“Федеральне мережеве агентство тимчасово призупиняє процес сертифікації Nord Stream 2 AG як незалежного оператора транспортних мереж”, – йдеться у повідомленні.

Після детального вивчення документів Федеральне мережеве агентство дійшло висновку, що сертифікація оператора лінії “Північний потік-2” можлива лише у разі, якщо організація роботи оператора буде відповідати в юридичній формі німецькому законодавству.

Компанія Nord Stream 2 AG, що базується в Швейцарії, вирішила не переформатовувати існуючу компанію, а заснувати дочірню компанію згідно з німецьким законодавством лише для німецької частини лінії. Ця дочірня компанія має стати власником і експлуатувати німецьку ділянку газопроводу. Сама дочірня компанія повинна в цьому випадку відповідати вимогам закону про енергетику щодо незалежності оператора транспортної мережі, – зазначають німецькі чиновники.

Процес сертифікації залишатиметься призупиненим, доки не буде завершено передачу основних активів і людських ресурсів дочірньому підприємству, а Федеральне мережеве агентство не зможе перевірити повноту повторно поданих документів дочірньої компанії як нового заявника”, – повідомили у Федеральну мережевому агентстві.

Нагадаємо, німецький регулятор BNetzA схвалив запит “Нафтогазу” на участь у процедурі сертифікації “Північного потоку-2”.

Читайте також: Україна засмучена рішенням Мінекономіки Німеччини щодо “Північного потоку-2”, – Кулеба

Прямий ефір