Німеччина пропонує розміщувати мігрантів із Білорусі в Україні

Фото АР

Німецький депутат Нільc Шмід пропонує, щоб ЄС попросив Україну про допомогу в розміщенні мігрантів, які через Білорусь прориваються до Європи.

Свою пропозицію експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Шмід висловив Німецькому радіо, повідомляє UA.

За його словами, ЄС шукає шляхи як зупинити або принаймні впорядкувати міграцію через Білорусь. Німецький політик наголосив на необхідності запровадження правового порядку на зовнішніх кордонах ЄС.

“Треба поговорити про це з сусідніми країнами, такими як Україна, яка могла б тимчасово розміщувати мігрантів на своїй території, поки вони проходять процедуру надання притулку. Таким чином буде створено контрольований шлях для мігрантів до Польщі“, – сказав Шмід.

Депутат також закликав позбавити авіакомпанії, які доставляють мігрантів до Білорусі, права на зліт і посадку. Він розкритикував і дії польських прикордонників щодо видворення мігрантів, які силою прориваються до Польщі, зазначивши, що РП має діяти згідно з міжнародним гуманітарним правом.

Нагадаємо, нелегальні мігранти з Білорусі можуть спробувати потрапити в країни Євросоюзу не тільки через Польщу, але і через територію України.

Читайте також: Єнін: Україна будує ще одну “стіну” на кордоні з Білоруссю

Прямий ефір