Незабаром запустять програму кредитування “Українська мрія”, – президент (ВІДЕО)

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський анонсував програму кредитування “Українська мрія”, її незабаром запустять.

Про це глава держави розповів під час виступу у Раді зі щорічним посланням про становище України, пише UA.

“30 років тому ми зробили великий крок, але не пішли далі. Ми відновили, проголосували, обрали, здобули незалежну Україну, але так і не почали будувати незалежність. Незалежну від чужого впливу, чужих інтересів, де закон – один для всіх. І закон вирішує все, а не один вирішує все, і для всіх – це закон. Де Конституція – це великий суспільний договір, а не маленький кулуарний “договірнячок”. Де політики працюють на 100% для громадян, а не на 20% ВВП одного громадянина. Таку країну не будували багато років, таку країну останні 2,5 роки ми будуємо. Насправді вільну, дійсно самостійну, реально незалежну державу”, – сказав президент.

За його словами, попри глобальну пандемію та економічну кризу, вдалося стабілізувати економічну ситуацію в країні.

“У 2021 році розмір економіки України вперше досягне рекордного рівня за період незалежності, перевищить 190 млрд доларів. Це більше, ніж у докризовому 2008-му та в 2013-му роках. Вперше, починаючи з 2013 року, ми знизимо державний борг до рівня нижче 50% ВВП. При тому, що в останні роки у більшості країн він стрімко зростав. Наші золотовалютні резерви зросли і сьогодні досягають 30 млрд доларів. Це є найвищим показником з того ж 2013 року”, – сказав глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що вперше в історії незалежної України ставка кредитів для малого та середнього бізнесів опустилася нижче 10%.

“Наразі це в середньому – 9,7%. Завдяки програмі “Доступні кредити 5-7-9” український малий та середній бізнес отримав понад 70 млрд гривень та створив тисячі нових робочих місць. Незабаром ми запускаємо програму “Українська мрія”, за якою кожен громадянин нашої держави, який чесно сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% для придбання власної нерухомості, електромобіля; для здобуття освіти або зміни професії. Енергетична криза, обмеження електропостачання, значне зростання тарифів – вперше це не про Україну”, – додав він.  

Раніше повідомлялося, що Україна завершує 2021 рік з найвищим доларовим ВВП за всю історію.

Читайте також: Пресмарафон Володимира Зеленського: основні меседжі, суперечки та реакції на них обговорюємо з Петром Охотіним

Прямий ефір