Неприпустимий принцип: тут не шкода — відріжемо, тут шкода — не відрізатимемо, — експерт про санкції (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: newsmaker.md

Реакція на обхід санкцій, введених проти РФ, має бути жорсткою. Держави, незалежно від того, наскільки вони допомагають Україні, не повинні залишати лазівок для обходу обмежень. Про це сьогодні, 11 грудня, сказав керівник аналітичного напрямку Мережі захисту національних інтересів ANTS Ілля Несходовський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що компанії, які намагаються обійти або навіть оминають санкції, виявляють у країнах-партнерах України, навіть у Британії.

“Велика Британія має щодо цих компаній діяти якомога суворіше, щоб інші компанії не мали бажання заробляти на війні, на санкціях”, — коментує Несходовський.

Крім того, він вважає щонайменше дивним, що про маршрути та методи обходу санкцій громадськість дізнається від журналістів, а не від слідчих органів.

“Де працюють європейські слідчі органи, які мають ці маршрути першими виявляти? У них набагато більше засобів та можливостей отримувати цю інформацію, відповідно, одразу запускати судовий процес і припиняти чи хоча б інформувати керівництво і Європарламенту, і американського парламенту. Тут питань дуже багато”, — зазначив гість ефіру.

Він також наголосив, що абсолютно неприпустимий принцип санкцій: “тут не шкода — відріжемо, тут шкода — не відрізатимемо”.

“Санкції не повинні здійснюватися у спосіб: тут нам не шкода, тут ми відріжемо, а якщо нам шкода, то навіть якщо гроші відіграють вирішальну роль у тому, що Росія має можливість продовжувати війну, то тут ми відрізати не будемо. Це абсолютно неприпустимо… Незалежно від того, що ви зараз допомагаєте — це добре, але ви не повинні залишати лазівки для того, щоб російські компанії мали можливість виходити на американський ринок, виходити на європейський ринок”, — говорить Несходовський.

З його слів, позитивним є те, що Європейський Союз передбачив кримінальну відповідальність за обхід санкцій.

“Це вже не просто гра в рулетку: зароблю — не зароблю чи зароблю, але потім, можливо, втрачу на якихось штрафах. Це питання про те, що потім посадять усіх організаторів. Вони отримають реальний тюремний термін”, — зазначив він.

Водночас Несходовський говорить про необхідність запровадження та посилення санкцій щодо третіх країн, які допомагають Росії.

Читайте також: Глава Єврокомісії оголосила про дев’ятий пакет санкцій проти РФ — перелік обмежень

Прямий ефір