“Необхідно змусити РФ повернути Запорізьку АЕС Україні”: Сибіга зробив заяву на засіданні G7

Андрій Сибіга. Фото: mfa.gov.ua

До рішучої відповіді на ядерні загрози з боку Росії закликав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ України.

У Парижі в межах засідання G7 (“Великої сімки”) він виступив на сесії, присвяченій відновленню Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), пошкодженої внаслідок російських атак. Андрій Сибіга наголосив на системному характері масованих атак на енергетичну систему України, включаючи ядерні об’єкти.

За словами міністра, російська окупація Запорізької АЕС і перетворення її на військову базу, підрив Каховської дамби, а також спроби привласнення атомної станції та її підключення до енергосистеми Росії можуть мати катастрофічні наслідки. Він закликав партнерів запобігти цим загрозам.

“Не має бути жодних кроків щодо легітимізації дій Росії або її окупації Запорізької АЕС. Необхідно чинити тиск, щоб змусити Росію повернути станцію її законному власнику — Україні. Москва має чітко усвідомлювати, що міжнародна спільнота рішуче відкидає її ядерний шантаж. Тільки адекватна відповідь може змусити її припинити порушення міжнародних правил”, — заявив Сибіга.

Також на дводенній зустрічі міністрів закордонних справ країн G7, що проходить у Франції, приділяється увага підтримці України, протидії російській агресії та посиленню тиску на РФ.

Крім цього, обговорюються питання глобальної безпеки. Окрема сесія присвячена відновленню України. Зокрема, реконструкції захисного укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Читайте також: Пастка, в яку ми не повинні потрапляти: в ЄС висловилися про тиск на Україну щодо поступок територій

Раніше повідомлялося, що держсекретар США Марко Рубіо відвідає Францію для участі в саміті міністрів закордонних справ країн G7. Серед головних тем обговорення будуть війна Росії проти України, ситуація на Близькому Сході та загрози стабільності в усьому світі.

Прямий ефір