Недопуск спостерігачів, вкидання бюлетенів та примус: чим закінчилися голосування на виборах до Держдуми РФ (ВІДЕО)

Фото AP

17-19 вересня проходили вибори до Державної Думи РФ. Протягом цих двох днів спостерігачі фіксували масові порушення на виборчих дільницях – вкидання бюлетенів, “мертві душі” в списках виборців, примус до голосування. Іноді спостерігачів взагалі не пускали до дільниць.

Про це повідомляє UA.

У Санкт Петербурзі кандидат в депутати виявив пропажу бюлетенів і за це був побитий поліцією. Дехто з виборців скаржився на те, що за них вже хтось проголосував, дехто зміг проголосувати двічі: на дільниці та через застосунок.

На виборчих дільницях за кордоном також фіксували численні порушення. Так, в розпал дня голосування з диппредставництва в Нью-Йорку (США) вигнали спостерігачів від партії “Яблуко”. Пояснили це тим, що нібито ЦВК відкликала їхню реєстрацію, хоча до цього спостерігачі знаходилися на дільниці.

“Ми прийшли вранці і нас не пускали. Нас відмовлялися пускати, попри те, що у нас були направлення. Разом із цим, потім, добре, владнали, підписали нам направлення, що вони прийняли наші направлення, завірили їх. Ми відсиділи тут від 8:17 до 13:30, напевно. І о 13:30 нас попросили…”, – розповів спостерігач Сергій.

Після оброблення 15% протоколів, до Держдуми РФ проходять: “Єдина Росія”, комуністична партія, ЛДПР, “Нові люди” та “Справедлива Росія – за правду”.

Раніше російський політолог Дмитро Орєшкін прогнозував, що Вибори до Держдуми РФ не будуть визнані світовою спільнотою, тому, що в Росії відбувається процес деградації виборів. На його думку, це особливо помітно в окупованому Криму та на окупованій території Донецької та Луганської областей.

Читайте також: Вибори в Держдуму РФ: МЗС України виступило із заявою

Прямий ефір