Не питайте Україну, коли закінчиться війна, питайте в себе, чому Путін досі здатний її продовжувати, — Зеленський у Мюнхені

Володимир Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції. Фото: securityconference.org

У світі нині немає тих, кому війна, що триває у Європі, не загрожує. Ця війна визначає більше, ніж місце України чи всієї Європи у світі. Це війна Росії проти будь-яких правил взагалі. Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції сьогодні, 17 лютого, інформує FREEДОМ.

“Але чи довго світ дозволить Росії бути такою? Це сьогодні головне питання. Що довше триває ця російська агресія проти світового порядку, заснованого на правилах, то більші зміни провокуються”, — сказав президент.

Він наголосив, що зараз у світі немає головного — безпеки. І саме її необхідно зробити знову реальною. 

“Можливо, Європа — перед часами, коли питання про застосування 5-ї статті договору про НАТО буде питанням узагалі не до Вашингтона, а саме до європейських столиць. Таких “можливо” — сотні. 23 лютого 2022 року їх усіх іще не було. Тепер вони — частина реальності. І чого немає в цій реальності? Безпеки. Ані для найбільших, ані для найменших держав. Ми повинні зробити безпеку знову реальністю”, — акцентував глава Української держави.

Якщо не діяти зараз, наступні роки російський диктатор Путін зуміє зробити катастрофічними і для інших народів, вважає Зеленський.

Він наголосив, що Україна вже зламала багато міфів, якими Росія намагалася затуманити реальність і яким світ, на жаль, вірив. 

Ключовий із них — про те, що  Україна нібито не може перемогти в цій війні. 

“Українці довели, що здатні примушувати Росію відступати, здатні відновлювати правила. І цим ми не залишаємо абсолютно нічого від ключового російського міфу — міфу про те, що Україна нібито не може перемогти в цій війні. Ми можемо повертати нашу землю. І Путін може програвати. І це вже не раз було на полі бою”, — наголосив президент.

При цьому Зеленський зауважив, що дії Сил оборони обмежені лише достатністю та далекобійністю зброї.

“На жаль, тримання України у штучних дефіцитах зброї, зокрема в дефіциті артилерії й далекобійності, дає змогу Путіну адаптуватися до наявної інтенсивності війни. Це самопослаблення демократії з плином часу нівелює досягнуті нами спільні успіхи”, — зазначив глава держави. 

Зеленський наголосив: Путін має бути позбавлений будь-якої можливості маніпулювати будь-ким у світі, щоби сковувати активність інших.

“Будь ласка, не питайте Україну, коли закінчиться війна. Питайте в себе, чому Путін досі здатний її продовжувати”, — резюмував глава держави. 

Читайте також: Зберегти наших людей — найголовніше завдання, — Зеленський про вихід ЗСУ із Авдіївки

Прямий ефір