“Не до класичних костюмів із краватками”: як війна в Україні вплинула на дрескод західних політиків, оцінив Фесенко

Участь президента України в саміті International Summit оn Food Security. Фото: president.gov.ua

Західні політики почали наслідувати українську владу в стилі одягу — мода на мілітарі чи кежуал продиктована війною в Україні. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

Він нагадав, що цей тренд задало керівництво України від перших днів повномасштабної війни.

“Президент Зеленський, який від перших днів війни перейшов на цей воєнізований стиль, тому що це відповідає умовам війни, він задав певну моду. І ми вже бачили, що не тільки гості Києва намагаються якось підлаштовуватися під цю тенденцію, але вже і президент Макрон у Франції, і деякі інші зарубіжні лідери свідомо чи мимоволі, але починають наслідувати нашого президента. Тож тут ще є така специфічна тенденція, але головне – це відображення умов війни. Так що цьому не варто дивуватися”, — сказав Фесенко.

У неофіційному стилі західних гостей політолог вбачає також жест поваги до країни, яка протистоїть Росії. Крім того, це й елементарна необхідність в умовах воєнного часу.

“Для українських керівників такий стиль — це функціональна необхідність. Нашим керівникам — президенту, який задав цю тенденцію, прем’єр-міністру, іншим керівникам країни — не до офіційного протоколу, не до класичних костюмів із краватками. Ми перебуваємо в стані війни. Це будні війни. І цю війну на власному досвіді відчули зарубіжні гості, які цими місяцями відвідували Україну — пересиджували повітряну загрозу в сховищах, особисто спостерігали наслідки обстрілів, зокрема й Києва. Тож і зміна їхнього стилю — це теж реакція на реальну ситуацію в Україні. Коли доводиться спускатися до бомбосховищ, знаєте, офіційні костюми — не найзручніша форма для цього. Або коли ти відвідуєш місця обстрілів, місця трагедій, пов’язаних із цією війною”, — пояснив Фесенко.

За його словами, це було помітно під час міжнародного установчого саміту International Summit on Food Security (Міжнародний саміт із продовольчої безпеки), який відбувся в Києві напередодні. Перші особи країн Європи, які прибули до Києва, відійшли від класичного дрескоду, властивого заходам такого рангу.

“Коли наші гості переходять теж на простіший стиль одягу, вони, по-перше, не хочуть нібито на контрасті виглядати дещо, скажімо так, неадекватно умовам війни, які в Україні, намагаються відповідати тому, що відбувається в нашій країні. І це жест поваги до нашої країни, я вважаю, точно так само, як і самі візити. Цей саміт міжнародної продовольчої безпеки став дуже знаковою подією не тільки для України, а й для всього світу. Дуже символічно, що саміт відбувся в день, коли Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору. І те, що на цей захід, до речі, не перший уже такий міжнародний захід у столиці країни, що воює, і гостей стає більше, і до нас приїжджають, тому що, знову ж таки, це не лише знак поваги до нашої країни, а й демонстрація партнерських спільних зусиль і в підтримці України, і в цьому разі у розв’язанні проблем міжнародної безпеки та міжнародної продовольчої безпеки”, — резюмував Володимир Фесенко.

Повна версія інтерв’ю: Українці не будуть рабами путінського режиму: головні заяви президента України в оцінці політолога Фесенка

Нагадаємо, у виступі на саміті G20 (“Великої двадцятки”) президент України Володимир Зеленський представив покрокову та прагматичну формулу миру, наголосивши, що не варто пропонувати Україні компроміси з совістю, суверенітетом, територіальною цілісністю та незалежністю. Цей алгоритм досягнення миру у війні Росії проти України Кремль назвав “нереалістичним”. Можливість перемовин України з РФ оцінили експерти та дипломати.

Прямий ефір