Не більше ніж 20% будинків Маріуполя підключено до теплопостачання, місто потихеньку замерзає, — Андрющенко (ВІДЕО)

Знесення будинків у тимчасово окупованому Маріуполі. Скріншот: t.me/andriyshTime

У Маріуполі до теплопостачання підключено не більше ніж 20% будинків. Місто замерзає, туди майже не поставляються обігрівальні прилади. Про це сьогодні, 30 листопада, розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

“У Маріуполі холодно. Це головне, напевно, і ключове питання, яке існує, бо тепла немає. До теплопостачання підключено у кращому випадку 20% усіх будинків, які є на сьогодні. Це стосується і багатоквартирного, і приватного сектору, забудови. Тому місто потихеньку замерзає”, — сказав Андрющенко.

Крім того, за словами радника мера, у місті відсутнє постачання електронагрівальних приладів. Їх поштучно завозять волонтери із РФ, але цього катастрофічно не вистачає.

“За останні кілька днів привезли близько 3,5 тис. Щоразу вишиковується неймовірна черга, люди з боями вибивають ці обігрівачі на 1,5 кіловати. І, відповідно, у результаті вони вмикаються в електромережі, а електромережі вимикаються. І така картина стала постійною у місті. Тобто ось та критична точка, до якої дійшли в частині відновлення інфраструктури, наскільки це було можливо або наскільки вистачило розуму її відновити в Російській Федерації, вже досягнута. Зараз ми бачимо повну деградацію та повернення у минуле, бо горить електропроводка, а, відповідно, і трансформатори, вода вимикається місцями. А ситуація з опаленням ліпшою не стає”, — розповів радник міського голови.

Андрющенко уточнив, що ситуацію погіршує і погода, адже температура падає, а море остигає.

“При температурі та за тих кліматичних умов, в яких перебуває місто Маріуполь, враховуючи, як остигає Азов, постійні вітри та високу вологість, холодно безпосередньо в будинках”, — зазначив він.

Аналогічна ситуація склалася з опаленням об’єктів соціальної інфраструктури. За словами Андрющенка, із 10 дитячих садків, які працюють на сьогодні у тимчасово окупованому Маріуполі, сім опалюються винятково  електроприладами.

При цьому поки працюють обігрівачі в садку, у всьому кварталі світла немає. І, звичайно, за день до потрібної температури приміщення не нагрівається. Діти перебувають у холодних, вологих кімнатах, констатує Андрющенко.

Захворювання внаслідок холоду створюють додатковий ризик для медсистеми, яка й без того перебуває у колапсі. Андрющенко наголосив, що рівень смертності в Маріуполі зріс у 7 разів, і така динаміка зберігається.

“Підсумок ми вже бачимо — зростання респіраторних захворювань, які фактично збільшили смертність за останні два тижні в півтора-два рази. І на сьогодні ми можемо констатувати, що рівень смертності в Маріуполі до цієї фази війни, якщо порівнювати з початком вторгнення РФ, зріс у сім разів. Безперечно, це жахлива картина. Маріупольці продовжують вмирати. Тепер уже й від холоду”, — сказав радник мера Маріуполя.

Читайте також: Смертність у Маріуполі зросла в 6,5-7 разів, медсистема в повному колапсі, — радник мера

Як повідомляв раніше міський голова Маріуполя, наразі в тимчасово окупованому Росією місті цивілізованого життя немає. А російські загарбники знищують сліди своїх воєнних злочинів, зносячи будинки. 

Прямий ефір