Зносячи будинки в Маріуполі, росіяни знищують сліди своїх воєнних злочинів і роблять бетонні братські могили, — Бойченко

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Наразі в тимчасово окупованому Росією місті Маріуполі Донецької області цивілізованого життя немає. А російські загарбники знищують сліди своїх воєнних злочинів, зносячи будинки. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

За його даними, під час повномасштабного вторгнення обстрілами росіян повністю знищено 50% житлового фонду міста — це багатоквартирний сектор. На карті Маріуполя більше не існує 1356 будинків.

“І сьогодні що робить російська окупаційна “влада” та їхні пособники? Вони, знищуючи сліди воєнних злочинів, ми бачимо масове знищення будинків, які вже знищені системою залпового вогню, сьогодні вони просто екскаваторами знищують сліди своїх злочинів. Таким чином, вони запланували близько 900 таких будинків повністю розібрати, щоб заховати ті воєнні злочини. Частина міста, яка постраждала, але ще, в принципі, може існувати в тих умовах, в яких, в принципі, не існує з певних причин, тому що місто все одно залишається в обмеженому світлозабезпеченні, водо- і газозабезпеченні, забезпеченні й інших компонентів, які формують таке поняття, як життя цивілізованого суспільства. Там немає сьогодні цивілізованого життя для того, щоб можна було сказати, що життя, як вони намагаються через свої пропагандистські канали поширювати інформацію про те, що життя в місті відновлюється. Ми бачимо, що вони його забрали, тепер його знищують, знищуючи сліди своїх злочинів”, — сказав Бойченко.

За інформацією мера, 150 тисяч жителів Маріуполя виїхали на підконтрольну Україні територію, втікши від російської агресії. А зараз окупанти збираються конфіскувати квартири містян-утікачів.

“Є квартирний фонд, який так, як вони визначили, вільний. Але в цього фонду є власник. Це закріплено Законом України і є реєстр. І ці власники є в цьому реєстрі. Але держава, яка терорист, їй все одно, вона поводиться далі як простий гопник, який просто бере і віджимає все, що називається там житлом, власністю і будь-яким компонентом — магазини, автомобілі. Всі вони це роблять рівно за тим шаблоном, як досі живе Російська Федерація в цілому. Тобто 90-ті роки. Росія з 90-х вийшла, а 90-ті з Росії не вийшли. Вони в собі це досі зберегли, і вони просто займаються мародерством сьогодні. Так званий свій внутрішній наказ і те вільне, на їхню думку, житло, яке має своїх власників в Україні, вони сьогодні розповсюджують як вивільнений фонд. Такий факт сьогодні є. І це сьогодні, на жаль, відбувається в окупованому РФ Маріуполі”, — розповів міський голова.

Також, за словами Бойченка, в окупантів є список вільних квартир, куди вони збираються розселяти людей, є і список будинків, які вони збираються знищити.

“І таких уже 30 об’єктів вони знесли, вони мають у планах ще 950 будинків багатоквартирних до знесення на території Маріуполя. У цих будинках, у підвалах якихось ще вцілілих квартирах перебувають люди. Але також важливо зазначити, що під цими завалами перебувають, на жаль, убиті мирні жителі міста Маріуполя. І вони вже припинили розбирати ці завали і витягати людей, перепоховувати, тому що вони не побачили в цьому доцільності. Це цинізм найвищого рівня. Тобто вони сьогодні з цього бетону роблять такі бетонні братські могили. Відповідно, цинізм ось тієї окупаційної “влади”, окупаційних цих терористів, які прийшли на територію Маріуполя, вже просто перевищив будь-які мислимі і, напевно, і небесні закони”, — резюмував Маріупольський міський голова.

Читайте також: Смертність у Маріуполі зросла в 6,5-7 разів, медсистема в повному колапсі, — радник мера

Нагадаємо, раніше Бойченко повідомив, що вдалося зафіксувати, що від початку повномасштабного вторгнення в місті Маріуполі військами РФ убито понад 20 тис. мирного населення. А понад 1 тис. дітей із міста було вивезено на територію Росії.

Прямий ефір