НБУ презентував віртуальний тур Музеєм грошей

Фото Укринформ

Національний банк України пропонує охочим відвідати Музей грошей віртуально.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує UA.

У 3D-форматі для його створення відзняли панорами експозиції музею, усі вітрини та експонати. Під час перегляду віртуального туру відвідувачі ознайомляться з понад 3,5 тис. експонатів експозиції музею. Зокрема, 180 найунікальніших експонатів представлені у форматі 3D.

Наприклад, завдяки такій моделі з усіх боків можна уважно роздивитися давньоруську срібну гривню київського типу. Родзинкою віртуальної екскурсії стало зображення Операційної зали, що є архітектурною перлиною будівлі Національного банку. Відвідувачі зможуть побачити оздоблення інтер’єру будівлі українського центрального банку, якій цього року виповнилося 116 років.

Також віртуальний тур містить унікальний експонат – 3D-зображення золотого злитка, видобутого в сучасній незалежній Україні (у Мужіївському родовищі Закарпатської області). Загалом у Музеї грошей Національного банку зібрана унікальна колекція експонатів, які ілюструють історію грошового обігу в Україні: домонетні форми грошей; античні, середньовічні монети; гроші Російської імперії; банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду та сучасної незалежної України.

В онлайнформаті екскурсію індивідуально можуть переглядати до 35 тис. осіб одночасно. Також існує можливість відвідування такої екскурсії в групі до 50-ти осіб у супроводі гіда Музею грошей, якому наживо можна буде поставити запитання. Тривалість перегляду віртуального туру становить 45 хвилин, він озвучений двома мовами – українською та англійською.

До слова, Національний банк ввів в обіг дві монети у пам’ять про трагедію Бабиного Яру.

Читайте також: Дизайн монет номіналом 1 та 2 гривні зміниться, – НБУ

Прямий ефір