Навіть якщо завтра Кремль вирішить зупинити війну, це не врятує російську економіку, — економіст

Ілюстрація: news.dialog.ua

Російська економіка не була ідеальною і до початку повномасштабної війни проти України. Таку думку сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Навіть іноді здається, що Росія пішла на початок цієї війни просто для того, щоб пояснити населенню, що справи такі погані. Тобто вони були погані й до початку війни, зараз вони ще гірші. За даними за 4 місяці, витрати російського бюджету зросли на 26%, доходи скоротилися на 22%, а доходи від нафтогазового сектора (основи економіки Росії) на 52%. Я не думаю, що буде поліпшення, швидше за все, буде погіршення. Відповідно, економіка Росії не так швидко, як нам того хотілося б (все-таки 11-та економіка у світі), але вона опускається вниз. Я не думаю, що вона буде по завершенню поточного року 11-ю. Вона збереглася 11-ю з однієї причини, що треба було закуповувати енергоресурси Євросоюзу для того, щоб пережити зиму. ЄС цю зиму пережив, щобільше, знайшов альтернативні джерела купівлі”, — сказав він.

Тобто, констатував економіст, основний потік грошей, який ішов до Росії, вже цьогоріч не працюватиме.

“А заяви Китаю, які пролунали 3 дні тому про те, що вони не бачать сенсу в “Силі Сибіру-2″ і не хочуть її будувати, тож надія Росії на те, що компенсують втрату ЄС Китаєм, не виправдовуються. Тобто бачимо, що економіка потихеньку котиться вниз і навряд чи щось хороше на них чекає”, — каже Ус.

Ба більше, на думку економіста, навіть якщо завтра Кремль вирішить зупинити війну, це не врятує російську економіку.

“Там треба суттєво нормалізовувати відносини зі своїми партнерами в Європі, а без повернення Україні всіх територій і виплати репарацій навряд чи вдасться нормалізувати ці відносини”, — підсумував Іван Ус.

Читайте також: Дефіцит бюджету РФ і витрати на війну тільки зростають, населення біднішає — розбір економіста

Нагадаємо, за словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, зниження доходів Російської Федерації пов’язане з величезними преміями, які вона надає тим, хто купує її нафту. Найбільшими імпортерами російської нафти є Китай та Індія. Для того, щоб поповнювати бюджет, РФ доведеться йти на низку заходів зі скорочення витрат.

Прямий ефір