Доходи Росії падають: де РФ бере гроші для ведення війни, розповів економіст

Москва. Ілюстративне фото: apostrophe.ua

Зниження доходів Російської Федерації пов’язане з величезними преміями, які вона надає тим, хто купує її нафту. Найбільшими імпортерами російської нафти є Китай та Індія. Для того, щоб поповнювати бюджет, РФ доведеться йти на низку заходів зі скорочення витрат. Таку думку сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, у Китаї та Індії зосереджено 80% російського нафтового ринку.

“За 2022 рік Індія в сім разів наростила обсяг закупівлі російської нафти. Індійці формально не порушують жодних санкційних обмежень, вони купують нафту нижче за прайс-кеп, і в такий спосіб, з одного боку, вони не виходять за межі санкційних вимог, а з іншого — надають для Російської Федерації той ринок нафти і нафтопродуктів, який РФ і потрібен. Чим більші та жорсткіші будуть санкційні обмеження, чим частіше переглядатимуть межу ціни на нафту, чим вона динамічніше буде до доходів Російської Федерації, тим менше грошей надходитиме до російського бюджету”, — повідомив Пендзин.

Він звернув увагу, що за чотири місяці дефіцит бюджету в РФ перевищив максимальний поріг, який був встановлений на весь 2023 рік на 400 млрд руб.

“Поки що цей дефіцит перекривається за рахунок Фонду добробуту, стягнення додаткових резервів усередині країни, випуску відповідних облігацій, які планують розподіляти серед громадян, додаткового податку на війну у відвідувачів барів і ресторанів у розмірі 1%, такий законопроєкт теж є в російській Думі. Якщо рівень доходів до російського бюджету падатиме, то будь-яких коштів і джерел не вистачатиме. Тоді російській владі потрібно буде ухвалювати рішення: або скорочувати напередодні 2024 року і виборів президента РФ соціальні програми, що є болючим для основної маси електорату, або скорочувати витрати на воєнні потреби”, — пояснив економіст.

Читайте також: Введене ембарго повністю змінило географію проходження російської нафти, — Пендзин

Нагадаємо, у першому кварталі 2023 року доходи російського бюджету впали на 40%.

Прямий ефір