Навіть під час війни Україна й далі допомагатиме країнам, які страждають від голоду, — Кубраков

Grain from Ukraine. Фото: Facebook/Олександр Кубраков

Сьогодні, 24 березня, у порту Чорноморська Одеської області завантажили зерном балкер NEGMAR CICEK. Судно перевезе 30 тонн українського зерна до Ємену — одну з найбідніших країн світу, повідомляє FREEДОМ.

Це вже шосте судно, яке постачає продовольство державам світу в межах ініціативи президента Володимира Зеленського Grain from Ukraine (“Зерно з України”). Запущена ще в листопаді 2022 року програма дає змогу найбіднішим країнам Африки та Азії — Сомалі, Ємену, Ефіопії — отримувати зерно з України безплатно. Логістичні витрати беруть на себе держави західної Європи, зокрема, Велика Британія, Франція та Іспанія.

Віцепрем’єр-міністр із відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков висловив сподівання, що партнери й надалі підтримуватимуть зернову угоду. Ця ініціатива насамперед має намір допомогти африканським країнам уберегти своє населення від голоду.

“Сподіваюся, що наші партнери й надалі підтримуватимуть цю програму, щоб ми й надалі допомагали тим країнам, яким потрібна ця допомога. Це насамперед африканські держави. Ми хочемо показати, що навіть у такий важкий для нас час — час війни, ми думаємо разом із нашими партнерами про інші країни світу”, — сказав Кубраков.

“Сьогодні я перебуваю тут, щоб показати повну підтримку США ініціативи президента Зеленського “Зерно з України”. І як сказали вже переді мною, дуже важливо, що навіть у найскладніші часи Україна продовжує підтримувати країни, які страждають від продовольчої кризи найбільше”, — повідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк.

Читайте також: Росія не зможе призупинити вивезення української продукції — як працює зернова угода (ВІДЕО)

Прямий ефір