Навіть 10-й пакет санкцій проти РФ не дає того ефекту, на який сподівалася Україна, — Веніславський

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Поки що санкції по економіці Росії б’ють не настільки боляче, щоб їхній вплив відчув на собі кожен громадянин РФ. Тому Україна домагатиметься посилення санкційного тиску на країну-агресора. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

“Питання санкцій дуже для нас важливе, але, однак, ми бачимо, що навіть 10-й пакет обмежень, який ось-ось буде схвалено, не дає того ефекту, на який ми сподівалися, через різні причини. Оскільки коли ми говоримо про санкційний тиск, маємо протилежну тенденцію, яка тривала весь 2022 рік, коли ціни на енергоносії, на нафту і газ зросли до астрономічних розмірів. І це дало змогу Росії, попри санкції, зберегти дуже гарні доходи державного бюджету”, — сказав нардеп.

За його словами, навіть Міжнародний валютний фонд визнає, що рівень економічного розвитку Росії не відчуває того результату санкційного тиску, на який усі сподівалися.

“Тому ми працюємо з нашими партнерами за різними напрямками, зокрема і в питанні впровадження санкцій проти Білорусі. Тому що розуміємо, що Росія використовує країни, які є її сателітами, союзниками, щоб обходити санкції. Зокрема, через Білорусь, Грузію і через Казахстан. Хоча ми бачимо обережність тієї ж влади Казахстану і Грузії, однак це працює, і санкції не настільки боляче б’ють по економіці Росії, щоб це вже значно відчув кожен громадянин РФ”, — зазначив Веніславський.

Тому, поза всяким сумнівом, Україна домагатиметься збільшення санкційного тиску, а також зниження ціни на нафтопродукти, заявив він.

“Я думаю, що питання тих же алмазів, найбільшим постачальником яких є Росія і які теж дають істотний відсоток доходів до їхнього державного бюджету, теж має бути враховане”, — сказав депутат.

Але варто розуміти, що Європейський Союз, на відміну від тієї ж Росії, від Білорусі, від інших країн, м’яко кажучи, з недемократичними політичними режимами, чітко дотримуються своїх процедур, акцентує Веніславський.

“Перед тим, як ухвалити черговий пакет санкцій, триває дуже системна, виважена робота, аналізуються різні дії, спільно координуються, і тільки після цього очікуємо той ефект від санкцій, якого хотілося б досягти значно швидше”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: 10 пакет санкцій ЄС проти РФ: про пропозиції та очікування України розповіла Мезенцева

Нагадаємо, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз завершить роботу над 10-м пакетом санкцій проти Росії до річниці початку повномасштабної агресії РФ проти України.

Прямий ефір