НАТО закликало Росію повернути Україні контроль над окупованим Кримом

Фото Укрінформ-UATV

Сьогодні, 18 березня, до 5-річчя окупації Криму, НАТО закликало Росію повернути Україні контроль над незаконно анексованим півостровом.

Про це йдеться в заяві Північноатлантичної Ради, передає Європейська правда.

“Ми рішуче закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україні. Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. Крим – територія України“, – вказано в повідомленні.

Союзники Північноатлантичного Альянсу висловили стурбованість порушеннями прав людини, здійсненими де-факто російською владою в окупованому Криму щодо українців, кримських татар і членів інших місцевих громад.

У НАТО наголосили, що Росія повинна припинити процес мілітаризації півострову та залишити будь-які спроби узаконити окупацію Криму.

У заяві також акцентували на використанні Росією військової сили проти кораблів і моряків України. Йдеться про захоплення і утримання військовополонених моряків. Тому в Альянсі привітали введення нових санкції через агресію в Керченській протоці.

Нагадаємо, що Австралія запровадила санкції проти семи росіян і трьох “лідерів” сепаратистів. Раніше США ввели санкції проти громадян і компаній РФ через агресію в Україні.

Прямий ефір