НАТО не піде на компроміси з РФ щодо членства України, – Столтенберг (ВІДЕО)

Фото АР

НАТО не піде на компроміси з Росією щодо питання членства України в Альянсі.

Про це заявив генсек організації Єнс Столтенберг під час пресконференції з віцепрем’єр-міністеркою України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною, пише UA.

Як відомо, сьогодні у Брюсселі відбувається засідання Комісії НАТО – Україна. Головна тема переговорів – нарощування російських військ на кордонах України.

“Ми продовжуємо надавати підтримку Україні, політичне сприяння територіальній цілісності та суверенітету України та практичну допомогу завдяки трастовим фондам, а також діяльності офісу НАТО в Києві. Ми допомагаємо проводити реформи, модернізувати Збройні сили України. Ми сприяємо Україні на шляху до членства в НАТО, щоб вона відповідала стандартам Північноатлантичного альянсу”, – сказав Столтенберг.

За словами Стефанішиної, вимоги РФ до наших партнерів не можуть розглядатись як позиція на переговорах.

“Я маю намір донести нашим партнерам граничну ясність щодо ситуації з безпекою на кордонах в Україні, включно з виконанням Мінських та Нормандських домовленостей. Ми повинні розуміти, що вимоги Росії до наших партнерів не можуть розглядатися як позиція на переговорах. Агресор перебуває не в тих обставинах, щоб ставити умови, доки російські танки перебувають на кордоні України. Ми бачимо, як Росія намагається переключитися на іншу тему, залякуючи новою війною, не здійснюючи жодних кроків до мирного врегулювання ситуації”, – заявила вона.

Нагадаємо, що з 10 до 13 січня в Європі відбудеться низка заходів щодо безпеки та миру. Так на 10 січня у Женеві заплановано двосторонній діалог про стратегічну стабільність (SSD) між США та Росією, а в Брюсселі – засідання комісії НАТО – Україна. 11-12 січня відбудуться консультації делегації США з керівництвом НАТО, союзниками по НАТО та офіційними особами ЄС з питань європейської безпеки у контексті агресії Росії проти України. 11 січня делегація США зустрінеться з представниками ЄС та спільно з союзниками підготується до засідання Ради Росія – НАТО. 12 січня у Брюсселі відбудеться засідання Ради Росія – НАТО, а 13 січня у Відні – засідання Постійної ради ОБСЄ.

Як повідомлялося раніше, в НАТО готові до нового збройного конфлікту в разі провалу переговорів із Росією.

Детальніше про військову ескалацію Росії проти України читайте в матеріалі UA.

Прямий ефір