У НАТО готові до нового збройного конфлікту в разі провалу переговорів із Росією, – Столтенберг (ВІДЕО)

Фото АР

У НАТО готові до нового збройного конфлікту в Європі, якщо переговори з Росією не дадуть результату.

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг в інтерв’ю виданню Financial Times, інформує UA.

Генсек НАТО висловив надію на дипломатичне врегулювання ситуації, проте не виключає ризику конфлікту.

“Я знаю історію Росії. Протягом століть у неї були конфлікти з сусідами. Але Росія має альтернативу – співпрацювати та працювати з НАТО. Ризик конфлікту зберігається. Дії НАТО, що стримують, заслуговують на довіру. Потрібно сподіватися та старанно працювати на краще, але бути готовими до найгіршого”, – наголосив Столтенберг.

Нагадаємо, що з 10 по 13 січня в Європі відбудеться низка заходів щодо безпеки та миру. Так на 10 січня у Женеві заплановано двосторонній діалог про стратегічну стабільність (SSD) між США та Росією, а в Брюсселі – засідання комісії НАТО – Україна. 11-12 січня відбудуться консультації делегації США з керівництвом НАТО, союзниками по НАТО та офіційними особами ЄС з питань європейської безпеки у контексті агресії Росії проти України. 11 січня делегація США зустрінеться з представниками ЄС та спільно з союзниками підготується до засідання Ради Росія – НАТО. 12 січня у Брюсселі відбудеться засідання Ради Росія – НАТО, а 13 січня у Відні – засідання Постійної ради ОБСЄ.

Раніше військові експерти прокоментували ситуацію на українсько-російському кордоні. Детальніше про військову ескалацію Росії проти України читайте в матеріалі UA.

Прямий ефір