Наступного року Україна може приєднатися до операції НАТО Sea Guardian, – Катков (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Щодо участі України в операції Sea Guardian станом на сьогодні ведеться робота.

Про це у програмі “Код безопасности” на телеканалі “Дом” повідомив Артемій Катков – співробітник управління стратегічних комунікацій Апарату командування ЗСУ.

“Є зацікавленість Альянсу в участі наших сил у цій операції. Проводиться діалог і з Альянсом, і внутрішні державні процедури з юридичного уточнення зазначених питань. Ми плануємо починати з 2021 року відправляти в дану операцію сили і засоби Військово-морських сил Збройних сил України – це й кораблі, й особовий склад”, – зазначив Катков.

Першим кроком на шляху приєднання до операції, за його словами, стане отримання статусу операційного партнера операції, що має бути юридично узгоджено з керівництвом Альянсу.

Також він зазначив, що участь України в операціях та місіях НАТО сприяє розвитку ЗСУ, обміну досвідом, отриманню передового досвіду та наданню свого.

“Україні є чим ділитися із західними партнерами, і участь в операціях сприяє нашому зближенню з НАТО і набуттю членства в Альянсі”, – наголосив співробітник управління стратегічних комунікацій Апарату командування ЗСУ.

Україна бере участь в операціях НАТО з 90-х років. Із сучасних – це місія НАТО в Афганістані.

“Говорячи конкретно про нашу участь – це військовослужбовці, фахівці різних спеціальностей, і радники з підготовки військовослужбовців афганської національної армії, технічного складу з підготовки, це і наші медики, і наші фахівці з розмінування”, – додав Артемій Катков.

Читайте такожНАТО повинна зберегти єдність, щоб захистити союзників від агресії Росії, – Каракуц (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що Україна приєднається до зустрічі міністрів закордонних справ НАТО.

Прямий ефір