“Наступ уже триває”: що говорять про ситуацію українські захисники, які стоять на передовій поблизу Торецька (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Околиці міста Торецьк Донецької області — уздовж усієї лінії розмежування зараз це, напевно, найспокійніша ділянка фронту. Утім, і там російські найманці накопичують сили та техніку. Українські військові кажуть, що битимуться до переможного кінця, повідомляє FREEДОМ.

“Учора-позавчора спостерігали скупчення ворожої техніки і хочемо сьогодні дорозвідувати. Полетіти на те місце, подивитися по цих місцях, тому що скупчення було велике. Не буду казати, де і скільки, але скупчення були великі, маємо дорозвідати, отримали таке завдання”, — розповів військовослужбовець Збройних сил України Сергій.

Аеророзвідники 24-ї бригади, не вагаючись, запустили в небо свою “Валькірію” — безпілотник. Кілька хвилин – і ця “пташка” опинилася над тимчасово окупованою Горлівкою, за 18 км від місця запуску. За деякий час можна буде судити про ефективність польоту. Утім, бійці кажуть, зараз неефективних польотів або атак фактично не буває ніде на Донеччині.

“Були виявлені піші групи противника в невеликому складі. Дали відсіч, відпрацювали, зазнали втрат, відійшли. За розвідкою є в нас головний напрямок удару противника. З цими напрямками ведеться робота — мінування, інженерне загородження”, — повідомив військовослужбовець ЗСУ з позивним “Майк”.

Армійці кажуть, що другого масштабного наступу, про який зараз не говорить хіба що ледачий, не бояться. Адже на Донбасі щодня відбуваються все нові й нові атаки.

“Наступ уже триває. Спочатку це був Соледар, Бахмут, зараз можна побачити активізацію дій — Вугледар і Мар’їнка. Маніакально хочуть подарувати своєму бункерному карлику якесь свято на якісь певні дати”, — каже Сергій.

Попри зміну тактики росіянами — групи “вагнерівців” знову змінюються регулярними російськими військами — противник все одно зазнає нищівних втрат. Як минулого тижня, коли українські військові нещадно розгромили колону ворожої техніки під Вугледаром.

“Напрямок Вугледара показав, що вони роблять спроби застосовувати бронетехніку, більше такий десантний, піхотний варіант, класичний. Але наші війська успішно все відбивають. Знищують. І це прекрасно”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Юрій.

Але найважча ситуація — у Бахмуті. Хоча українським захисникам, навіть попри небачену кількість російських військ, і на цьому напрямку вдається захоплювати ворожі позиції.

“Бої за кожен будинок, за кожну вулицю. Вони (росіяни, — ред.) лізуть як таргани, і знищуються як таргани. Росіяни буксують, буксують саме на цьому напрямку Бахмута. Тобто там по зубах вони отримують неабияк”, — розповів Сергій.

Українські захисники кажуть, що готові боротися до кінця. Єдине, до чого закликають усіх українців, — пам’ятати, що в країні триває кровопролитна війна і кожен має долучитися до наближення бажаної перемоги.

“Країна трохи поділилася, і одні області ведуть бойові дії, а інші області відпочивають. Так не повинно бути. Війна ще не закінчилася. Як би не було, ракети літають. Ми всі повинні домогтися того до кінця, а тоді будемо вже всі разом святкувати перемогу”, — резюмував “Майк”.

Читайте також: “Це жесть, ми так не воюємо”: про дії росіян на Вугледарському напрямку розповіли воїни ЗСУ (ВІДЕО)

Прямий ефір