Наступ окупантів на Харківському напрямку захлинувся, але не закінчився — деталі від Поповича

Лінія фронту в Харківській області. Ілюстрація: deepstatemap.live

Російські окупанти хотіли перетворити Харківську область на буферну зону, але Сили оборони України зупинили їхнє просування. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Денис Попович.

Він нагадав, що в березні на тлі заходу в Бєлгородську і Курську області російських добровольців, які воюють на боці України, Путін зробив заяву про те, що необхідно створити буферну зону, зокрема, в Харківській області.

“Зараз це розпорядження намагаються виконати. Причому, очевидно, що це розпорядження мало встановлені терміни виконання — тільки цим можна пояснити, що Росія почала наступ на північ Харківської області, не до кінця розгорнувши свої сили. Проте вони зуміли просунутися трохи в глибину нашої території до Вовчанська, загрузнувши у вуличних боях. І лише коли ми отримали можливість бити по території РФ, знищуючи російські війська на підході, змітаючи їхні пускові установки, зенітні ракетні комплекси, — лише тоді ми змогли повністю зупинити супротивника і почати контратакуючі дії”, — сказав Попович.

Зараз росіяни намагаються будувати фортифікаційні споруди в районі українсько-російського кордону.

“Вони будували з нашого боку кордону. Є інформація, що ці спроби були припинені ударами Сил оборони України”, — продовжив експерт.

Попович наголосив, що на сьогодні наступ противника захлинувся, проте він не закінчився.

“Тому що противник, дотримуючись розпорядження згори (яке не скасовано, і яке наказує рухатися вперед і захоплювати територію Харківської області, взяти Харків під артилерійський контроль), він перекидає туди підкріплення. Є варіант, за якого Харківський напрямок може для них стати таким же пріоритетним, яким зараз є Східний напрямок у бік Покровська Донецької області. У них в оперативному резерві зараз 50-60 тис. військовослужбовців. Як вони ними розпорядяться, інше питання. Але наразі вони знімають війська з інших напрямків фронту”, — повідомив він.

Сили оборони України зараз зупинили просування окупантів у Харківській області, і починають їх “розріджувати”, завдаючи ударів по території РФ — знищуючи вузли зв’язку, командні пункти, позиції РСЗВ, склади зенітних ракетних комплексів.

“Тобто ми зараз виснажуємо противника, змушуючи його вкидати все нові й нові резерви, домагатися ситуації, коли їхні втрати перевищують можливість поповнюватися на цій ділянці фронту. І таким чином створюємо умови для того, щоб перейти в контрнаступ”, — резюмував Денис Попович.

Прямий ефір