“Нашим дітям потрібна справедливість”: перша леді України звернулася до генсека ООН (ВІДЕО)

Олена Зеленська. Фото: president.gov.ua

Перша леді України Олена Зеленська звернулася до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та всієї організації загалом під час заходу на полях Генеральної асамблеї, що мав назву “Боротьба за майбутнє: українські діти у війні”. Дружина президента закликала допомогти повернути додому дітей, викрадених росіянами з окупованих територій, інформує FREEДОМ.

Зеленська наголосила, що війна Росії проти України забрала життя вже 504 дітей, ще сотні отримали поранення. 

Вона повідомила, що понад 19,5 тис. українських дітей були депортовані або примусово вивезені країною-агресором. 

“Окупанти намагаються змінити національну ідентичність українських дітей, зламати їх, змусити бути не тими, ким вони є”, — сказала Зеленська. 

Наразі Україні вдалося повернути лише 386 викрадених неповнолітніх.

Перша леді нагадала, що офіс Генерального прокуратура зафіксував 231 факт сексуального насильства, вчиненого російськими військовими щодо цивільних осіб, з них 13 дітей: 12 дівчат і один хлопчик, наймолодшій жертві на момент скоєння злочину було лише чотири роки.

“Це тільки ті випадки, про які достеменно відомо, про які потерпілі наважилися розповісти слідчим”, — уточнила Зеленська. 

В Україні зруйновані понад 3 700 шкіл, половина дітей змушена вчитися дистанційно, третина — втратили чи полишили свої домівки й стали вимушеними переселенцями всередині України або за кордоном.

“Так виглядає нині дитинство в Україні. Так живуть або просто виживають діти — сучасні діти ХХІ століття. Вони опинилися у середньовічній ситуації через агресію дорослих сусідньої країни”, — наголосила перша леді. 

Вона закликала допомогти повернути українських дітей.

“Користуючись нагодою, я звертаюся до генерального секретаря ООН і всієї Організації: допоможіть нам врятувати українських дітей. Я від імені всіх дітей України прошу вас докласти особистих зусиль для того, щоб вони більше не страждали, щоб зупинився цей страшний лічильник”, — закликала Зеленська.

Перша леді акцентувала, що злочини РФ проти дітей — свідома політика агресора.

“Нашим дітям потрібна справедливість, бо все, що відбувається, — це не випадковий злочин окремого злочинця. Це свідома політика нападників, і ми закликаємо весь демократичний світ забезпечити для воєнних злочинців покарання”, — резюмувала дружина президента України. 

Читайте також: Запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам Путіна: повний текст виступу президента Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН

Нагадаємо, шестеро українських дітей виступили в Гаазі зі свідченнями про цинічну політику президента РФ Володимира Путіна. У Нідерландах вони розповіли європейським лідерам про життя в полоні та злочини, очевидцями яких стали. 

Прямий ефір