“Нас об’єднує спільна загроза — Росія”: міністри оборони Північної групи НАТО провели зустріч у Литві

Лаурінас Кащюнас. Фото: kam.lt

Зброя та дрони для України, а також підготовка до саміту НАТО й безпека в регіонах Балтійського моря і Північної Атлантики. Такі питання обговорювали сьогодні, 23 травня, на зустрічі в Литві міністри оборони Північної групи, до якої входять Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, а також Норвегія, Польща, Швеція та Велика Британія. На зустрічі було ухвалено комюніке про спільні дії. Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони Литви, інформує FREEДОМ.

“Міністри погодилися, що всі країни Північної групи об’єднує спільна загроза — Росія, тому необхідно зміцнювати колективну оборону та більше інвестувати в розвиток потенціалу”, — йдеться в публікації.

Також у міністерстві підкреслили, що стримування й захист НАТО починається з підтримки України. За словами міністра оборони Литви Лаурінаса Кащюнаса, країни Північної групи зобов’язалися й надалі докладати зусиль і прагнути, щоб Україна змогла захистити свій суверенітет і запобігти російській агресії в майбутньому. Сторони домовилися продовжувати довгострокову і всебічну підтримку України для досягнення стратегічної мети країни — членства в НАТО та ЄС.

Крім цього, міністри оборони Естонії, Латвії та Литви закликали членів НАТО збільшити оборонні бюджети щонайменше до 2,5% від ВВП. Таку пропозицію держави Балтії планують озвучити на саміті Альянсу в липні. Зазначається, що наразі члени Блоку зобов’язані виділяти на оборону щонайменше 2%, але тільки 11 із 32 країн досягли цього показника минулого року.

Читайте також: Якщо ЄС і НАТО продемонструють впевненість і силу, Росія припинить вести агресивну політику, — Лакійчук

Нагадаємо, секретар Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) України Олександр Литвиненко у відеозверненні до учасників 16-го Форуму регіону Балтійського моря заявив, що ситуація на фронті складна, але не катастрофічна, та закликав країни НАТО не зволікати зі зброєю для України, щоб її не довелося шукати для солдатів Альянсу.

Прямий ефір