Напад РФ на Україну буде кінцем безпеки не тільки в Європі, але й у всьому світі, – Єрмак

Фото ОП

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак вважає, що імовірний напад Росії на Україну стане вердиктом для НАТО і великою проблемою для країн Заходу.

Про це він заявив в інтерв’ю британському телеканалу Channel 4, інформує UA.

“Якщо це станеться, це буде вердиктом для НАТО і великою проблемою, тому що всі західні країни будуть змушені пояснити своїм громадянам, чому вони говорили так довго – і це сталося. Вступ до НАТО як мету записано у нашій Конституції. Лише українське суспільство та країни-члени НАТО можуть ухвалити це рішення. Якщо якась із країн НАТО проти цього рішення – нехай скаже про це чесно”, – зазначив Єрмак.

Голова ОП зауважив, що принципова позиція України полягає у тому, що будь-яке обговорення питань системи безпеки в Європі має починатися з України. Водночас перемога України буде перемогою всіх її західних партнерів, а продовження війни в Україні чи ескалація ситуації буде однією з найбільших поразок цих партнерів.

“Напад Росії на Україну буде кінцем будь-якої безпеки не лише в Європі, а й у всьому світі”, – додав Єрмак.

Голова ОП зауважив, що, на його думку, 90% населення України захищатиме свою країну. “Водночас Україна зараз більш готова до можливого нападу Росії, ніж це було у 2014 році”, – наголосив він.

Нагадаємо, переговори з Росією щодо жорстких питань не дадуть результатів, бо будь-які поступки Кремль сприймає як слабкість опонента. Таку думку висловив директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко.

Читайте також: Скільки військових РФ біля кордонів України: актуальна інформація

Прямий ефір