Будь-яку готовність до діалогу Росія сприймає як слабкість, – експерт (ВІДЕО)

Фото з сайта kanaldom.tv

Переговори з Росією щодо жорстких питань не дадуть результатів, бо будь-які поступки Кремль сприймає як слабкість опонента.

Таку думку в ефірі іномовлення України UA висловив директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко.

“Історія вчить тому, що Росія зупиняється тільки там, де її зупиняють. Будь-яку готовність до компромісу або до діалогу вона, ймовірніше, сприймає як слабкість, що ще більше розпалює її імперські апетити. І лише отримавши по-справжньому жорстку відсіч і рішучу готовність України та всього Західного світу відстоювати принципи, на яких заснована ця цивілізація (принципи свободи слова, поваги до прав людини, непорушності кордону), ми здатні зупинити Кремль”, – заявив Кочевенко.

На його думку, нинішня тактика США, НАТО, ЄС щодо російської агресії “більше схожа на тактику умиротворення агресора”, а не жорстку відсіч.

“Говорячи про тактику умиротворення при аналізі поточних подій часто згадують Мюнхенську змову (угода, що підписана у 1938 році між Німеччиною, Великобританією, Францією та Італією, – ред.), коли західні країни віддали Гітлеру Чехословаччину. Так, начебто поки що нічого конкретного Путіну не віддали… Але пастка в тому, що будь-яка поступка, навіть яка здавалося б нічого не варта Заходу, призведе до розпалювання нових апетитів. Тобто ніякими поступками їх не нагодуєш. В цьому і небезпека діалогу з Росією, бо це як звір: ти йому палець простягаєш, він тобі руку намагається відкусити, а потім і всього тебе зжерти”, – схарактеризував експерт.

Кочевенко вважає, що ведення переговорів США, НАТО з Росією виглядають “як спроби умовити агресора”. А Кремль ситуацію використовує у своєму ключі.

“І російська пропаганда це все представляє як таку собі величну ходу їхнього вождя, перед яким усі змушені тремтіти та йти на поступки, домовлятися, а він диктує свою волю”, – додав він.

Нагадаємо, Кремль зосередив тисячі військовослужбовців на кордоні з Україною. Загроза військової ескалації – реальна, а інформаційну війну Кремль вже веде. Влада РФ заявляє, що прагне миру, але її дії у минулому та зараз демонструють протилежне.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір