На всій лінії фронту йде перехід до позиційної війни — оцінка Романенка

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Стан бойових дій на всій лінії фронту на сьогодні можна охарактеризувати як перехід до позиційної війни. Сили оборони України перейшли до стратегічної оборонної операції. Про це сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 29 листопада. 

“На мій погляд, охарактеризувати стан бойових дій на всьому фронті сьогодні потрібно як перехід до позиційної війни, під час якої на окремих ділянках Силами оборони України проводяться контратакуючі дії. Це, зокрема, Бахмутський, Мелітопольський, Херсонський напрямки”, — зазначив гість ефіру.

На думку Романенка, загалом на всьому фронті Сили оборони України перейшли до виконання завдань стратегічної оборонної операції, щоб зупинити противника, знищити якнайбільше його озброєння, техніки, живої сили і в цей час накопичувати ресурси, резерви для проведення подальших операцій узимку та навесні вже наступного року. 

Також експерт прокоментував ситуацію на лівому березі Херсонської області. Українські захисники змусили ворога перекидати на цей напрямок сили з інших ділянок фронту. За його словами, росіяни вже підтягнули на лівий берег дві дивізії зі свого боку, які мають зупинити просування ЗСУ. 

“Дуже важливо було на лівому березі Дніпра захопити плацдарми, розширити їх і закріпитися, що і було зроблено. Завдяки такого роду діям Сили оборони України змусили противника розтягувати свої можливості по лінії фронту і з інших ділянок перекинути сюди війська. А поки вони це здійснювали, одночасно намагалися зупиняти наше просування нанесенням артилерійських ударів, авіаційних ударів”, — зазначив гість ефіру. 

Романенко нагадав, що російська пропаганда неодноразово говорила про те, що не дасть можливості Силам оборони України форсувати Дніпро в будь-якому вигляді.

“Але ми бачимо, що це їм вдалося, хоча розуміємо, в яких умовах і як складно доводиться українським оборонцям. Завдання противника тепер зупинити наше просування і спробувати, як вони кажуть, скинути українські війська в Дніпро. Але ведеться напружена боротьба”, — наголосив експерт. 

Він уточнив, що правий берег Дніпра в Херсонській області вищий за лівий, що допомагає ЗСУ застосовувати артилерію. 

“Тому наносяться дуже точні удари по об’єктах противника, здійснюється інтенсивна підготовка, підтримка наших військ, які закріпилися на лівобережжі й проводять, зокрема, контрудари”, — пояснив Романенко.

Читайте також: ЗС РФ повинні ослабити інші сектори фронту, щоб протистояти розвитку українського плацдарму в Херсонській області, — Варченко

Раніше військово-політичний експерт Дмитро Снєгірьов зауважив, що протягом минулого тижня Сили оборони України досягли певних тактичних успіхів на кількох ділянках фронту на Куп’янсько-Лиманському, Херсонському та Токмацькому напрямках.

Прямий ефір