Відправляють на забій без бронежилетів та касок, — Дикий про реалії мобілізації в РФ (ВІДЕО)

Євген Дикий. Фото: focus.ua

Мобілізованих росіян, які абсолютно не мають військового досвіду, без бронежилетів та касок, у старій формі, з одним лише автоматом відправляють до зон бойових дій в Україні. Ними “досипають “штатки” тих частин, які вже воюють. Тобто ними просто затикають дірки. Про це сьогодні, 3 жовтня, сказав вчений, ветеран батальйону “Айдар” Євген Дикий в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що новоприбулих солдатів буквально відправляють на забій: у битві спершу йдуть вони, а потім військові, які мають досвід.

“У мене зараз друзі воюють під Бахмутом. І вони розповідають про те, як “вагнерівці” женуть на них ось нещодавно мобілізованих солдатів. Судячи з того, що вони описують, імовірніше за все, йдеться про ув’язнених, яких набирали у російських колоніях в останні тижні. Вони кажуть, що це виглядає вже, хлопці вживали слова “не спортивно”, коли, справді, на них женуть якихось людей без бронежилетів і без касок, просто у старих формах з автоматами. Хлопці їх кладуть штабелями, а за ними йде друга група таких самих. Просто мовчки, покірно, на забій. А за цей час, доки їх утилізують, справді починаються проблеми, бо за їхніми спинами підбираються “вагнерівці”, які вміють воювати”, — поділився Дикий.

Він наголосив, що мобілізація відбувається поступово, і ця “біомасса” не з’явиться одночасно строєм уздовж усієї тисячі кілометрів лінії фронту.

“Ними “досипають “штатки” тих частин, які вже воюють в Україні. І це затикання дірок, насправді, частинам, що воюють, м’яко кажучи, не на користь. Тому що, крім кількості, є питання якості”, — зауважив військовий.

Дикий навів приклад: навіть пошарпані контрактники російських ПДВ (повітряно-десантні війська) — серйозний противник. А коли цю частину ПДВ раптом різко розбавляють половиною переляканих солдатів, які нічого не вміють, то її боєздатність знижується. А при цьому начальство ставить цій частині завдання як повноцінній, адже вона вважається укомплектованою.

“З кожним днем, з кожною заміною яких-небудь, що вибули, але все-таки професіоналів на ось цих “мобіків”, ця частина стає все менш боєздатною. І все більш схильною до панічних втеч, до здачі в полон та інших приємних для нас речей”, — вважає Дикий.

Експерт упевнений, що мобілізація, оголошена Путіним, не змінить кардинально ситуацію на фронті, а лише продовжить “агонію воюючого контингенту”.

“Продовжити агонію контингенту, що воює, ця “біомаса” трошки може. Але, скажімо так, продовжити агонію у короткостроковій перспективі, навіть уже не в середньостроковій. У масштабі найближчих місяців, навпаки, лише погіршуючи її становище і якість того, що в них ще є”, — підсумував Дикий.

Читайте також: Залишаючи дружин та дітей: як чоловіки Росії тікають від мобілізації (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, під “коток” мобілізації потрапляють ті, кого вона, за ідеєю, ніяк не повинна стосуватися відповідно до офіційних приписів.

Прямий ефір