На “пряму лінію” з Путіним приймають запитання — що хвилює росіян (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Росії визначилися з датою президентських виборів. Голосування призначено на 17 березня 2024 року. Також у країні продовжують приймати запитання від громадян для “прямої лінії” з президентом Володимиром Путіним, яка має відбутися 14 грудня. За даними соціологів “Левада-Центру”, головна тема, яка хвилює росіян, — коли Кремль припинить війну проти України. Родичі мобілізованих щодня запитують про виплати та повернення своїх близьких із фронту. Водночас підконтрольні уряду російські ЗМІ пишуть, що громадяни про війну не питають, інформує FREEДОМ.

Дружини російських мобілізованих масово пишуть свої повідомлення, зокрема майже 30 учасниць чату “Путь домой” заявили, що відправили SMS на “пряму лінію” — поскаржилися на відсутність у мобілізованих відпусток і ротації.

Згідно з проведеним соцопитуванням, про пенсію та її підвищення президента запитали б 8% жителів Росії, така сама кількість росіян цікавиться зростанням зарплат працівників соціальної сфери, медиків, учителів і рятувальників. Зароблених грошей ледь вистачає, щоби покрити базові потреби.

Питання до Путіна мають і автовласники. Адже після того, як світові концерни пішли з Росії та запровадили санкції, росіяни змушені купувати машини в інших країнах. А кілька тижнів тому уряд підвищив утилізаційний збір.

Також росіян турбують високі ціни на продукти, дефіцит палива, дорогі ліки та комунальні послуги, а також підсумки правління диктатора. 6% опитаних хвилює питання — коли Путін піде?

Політологи називають майбутню “пряму лінію” PR-акцією перед виборами. На ній не порушуватимуть гострих тем, адже громадяни мають бачити лише позитив.

Провладні ЗМІ з посиланням на організаторів “прямої лінії” заявляють, що більша частина звернень стосується охорони здоров’я, допомоги, пільг для багатодітних та газифікації, не згадуючи серед популярних тему так званої “СВО”.

Видання “Важные истории” підрахувало, що надійшло понад 25 тис. звернень до Міністерства оборони РФ щодо виплат російським мобілізованим. Частину з цих питань буде адресовано і Путіну.

За повідомленнями російських ЗМІ, Путін сам обиратиме запитання, на які можна не давати відповіді.

Читайте також: “Пряма лінія” з Путіним — демонстрація того, що цар на місці й готовий розв’язувати питання підданих, — Загородній

Нагадаємо, як заявила журналістка із Вашингтона Каріна Орлова, пресконференції Путіна є пасткою, тому що він завжди уникає відповідей. Запитувати щось Путіна на пресконференціях не має сенсу, тому що відповіді ніхто не отримає. Такі “прямі лінії” потрібні главі Кремля, бо вони його легалізують.

Прямий ефір