На підступах до Часового Яру тривають важкі бої — деталі від Варченка

Лінія фронту в Донецькій області. Ілюстрація: deepstatemap.live

У Донецькій області на підступах до міста Часів Яр тривають інтенсивні оборонні бої, проте всі спроби російських окупантів закріпитися зазнають поразки. Про це сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Російські окупанти хочуть захопити Часів Яр, оскільки з нього відкривається плацдарм на Костянтинівку. Костянтинівка — це частина великої агломерації. Далі — Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ і південніше Покровськ”, — сказав він.

За його словами, головне завдання — ускладнити логістику українським захисникам.

“Ми розуміємо, що вони хотіли б узяти Костянтинівку і, звичайно, спочатку Часів Яр, щоб розрізати трасу — через Дніпропетровську, Донецьку і на Харківську область. Це відомо українським Силам оборони”, — наголосив Варченко.

Експерт зазначив, що наразі тривають важкі оборонні бої на підступах до міста Часів Яр.

“Але росіяни не досягають своїх цілей. Ми бачимо, як вони кілька разів видавали бажане за дійсне, говорячи про те, що увірвалися в якусь частину міста. Однак навіть на найближчих підступах вони не можуть закріпитися. Тому, так, там тривають важкі оборонні бої з нашого боку, а також загарбницькі спроби з боку окупантів. Однак ці спроби зазнають поразки”, — підсумував Іван Варченко.

Читайте також: Майже 452 тис. військових втратила армія РФ в Україні, 840 — за минулу добу

Як повідомлялося, 78 бойових зіткнень відбулося між Силами оборони України та російськими окупаційними військами впродовж минулої доби. Ворог атакував на п’ятьох напрямках. Найгарячіше було на Бахмутському та Новопавлівському. 

Прямий ефір