На Бахмутському напрямку точаться важкі бої — ворог максимально намагається задіяти резерви: оцінка ситуації від Братчука

Передова поблизу Бахмута. Фото: instagram.com/alexxbabenko

На Бахмутському напрямку точаться важкі бої, але Сили оборони України поступово просуваються вперед, відсуваючи російських загарбників. Окупанти намагаються максимально ввести в бій накопичені стратегічні резерви, що дозволяє їм продовжувати локальні атаки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“У районі населених пунктів Андріївка, Кліщіївка, Курдюмівка тривають важкі бої. Від них майже нічого не залишилося. Це те, що залишає після себе “русский мир”. Ці важкі бої, звісно, пов’язані, перш за все, з тим, що російські окупанти сьогодні максимально намагаються вводити в бій ті резерви, які накопичили”, — зазначив Братчук.

Ці резерви окупантів є стратегічними, доповнив він. З одного боку це свідчить про те, що у ворога є певні проблеми. З іншого боку, накопичені резерви їм дозволяють продовжувати контрнаступальні дії.

“На південному флангу Бахмута є просування Сил оборони, воно невелике. Я його називаю поступальним. У будь-якому разі всі ці дії, що відбуваються на цих напрямках, впливають на ситуацію, яка складатиметься найближчим часом”, — зазначив речник.

На північному фланзі Бахмута, за словами Братчука, ворог намагається більш активно вести контрнаступальні дії, відбивати назад ті позиції, які він нещодавно втратив.

Гість ефіру наголосив, що українським штурмовикам доводиться воювати в дуже складних умовах. На відміну від ворога, ніхто не атакує в лоб.

“Українські захисники б’ються за честь, за славу. І в таких важких умовах їм вдається просуватися вперед. І ми розуміємо, наскільки це складно. Ніхто не атакує в лоб, на відміну від ворога. РФ намагається кидати своє “гарматне м’ясо” саме в лоб. Вони не шкодують людей. Резерви є, вони накопичили, людей у них предостатньо”, — зазначив гість ефіру.

У російських окупантів на сьогодні також є боєприпаси, є й техніка, нехай і застаріла, наголосив Братчук.

“Техніка застаріла, вона менш сучасна, м’яко кажучи, ніж те, що є на озброєнні в українських бійців. Проте все це треба підбити. Усе це треба знищити так само, як і ворога. Складно, але тримаємося, стоїмо. І віддати належне треба нашим титанам, вони дійсно герої”, — резюмував речник.

Читайте також: Від Андріївки нічого не залишилося: як ЗСУ звільняли село в Донецькій області (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, протягом вересня Збройні сили України поставили абсолютний рекорд за час усього повномасштабного вторгнення РФ — було знищено максимальну кількість ствольної артилерії ворога.

Прямий ефір