Ми розуміємо, навіщо Росія робить псевдореферендум — пояснення аналітика

Росія має стратегію, як надовго закріпитись на окупованих територіях України. Вона чекає, що цю стратегію ухвалять за фактом, і вона поставить цивілізований світ перед фактом. Про це сьогодні, 18 серпня, в ефірі телемарафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив аналітик Громадянської мережі “ОПОРА” Олександр Клюжев.

“Я думаю, що ситуація серйозно змінилася, і наші західні партнери розуміють ціну помилки, яка була допущена в ситуації з окупацією Криму, коли реакція була надзвичайно млявою. Така ж помилка була допущена і під час агресії проти Грузії у 2008 році. Але зараз усі побачили, до чого ведуть агресивні плани Росії”, — зазначив він.

Клюжев вважає, щоб зупинити сценарій псевдореферендумів, західні партнери України мають застосувати до РФ дієві санкції, які будуть для неї болючі.

“Питання санкцій — ключове. Необхідно шукати ті ніші в економічній структурі Росії, які для неї дуже болючі. І не менш важливо в контексті підготовки Росії до псевдореферендуму — це дійсно говорити про всеосяжну допомогу озброєннями Україні для того, щоб наші Збройні сили могли зупинити цей сценарій створення Росією квазіюридичних підстав для приєднання та захоплення цих територій у складі Росії”, — сказав аналітик.

Він назвав “референдум”, який готує Кремль на захоплених територіях, незначним, жодного визнання його ніде не буде.

“Але ми розуміємо, для чого Росія це робить. Росія робить це для того, щоб заявити, що звільнення наших українських територій — тепер це питання виживання Російської держави з усіма наслідками, що випливають”, — заявив Олександр Клюжев.

Він додав, що санкції, зброя — це ключова точка вимоги до цивілізованого світу з боку України.

“І, безумовно, необхідно працювати зі своїм населенням, з жителями окупованих територій. Необхідно роз’яснювати всім, які можуть бути наслідки, в тому числі в аспекті примусової мобілізації, тому що якщо Росія оголошує незаконно ці території, які зараз окуповані своїми, то рано чи пізно, на всіх без винятку територіях, не лише на території Донецької та Луганської областей, людей примусово гнатимуть воювати проти власної держави. І це ми бачимо на прикладі окупованих територій Донецька та Луганська”, — звернув увагу аналітик.

Потрібно вмовляти людей максимально намагатися уникнути участі в псевдореферендумі, який планує Росія, особливо в організації цих незаконних заходів, за що може бути кримінальна відповідальність, підкреслив аналітик.

Напомним, военный эксперт Александр Коваленко в эфире марафона FREEДОМ на телеканале UA предположил, что россияне нанесли удар по общежитию в Харькове, получив неверную развединформацию. Он также рассказал, какие ракеты могли использовать оккупанты.

Путину сложно воевать в Украине: российская армия получает достойный ответ

Візит президента Туреччини — вагомий меседж підтримки: Зеленський розповів про підсумки зустрічі з Ердоганом

Читайте также: Чубаров: Западные партнеры Украины уже поняли, что Россия отдаст Крым только проиграв в бою

Прямий ефір