“Ми продовжимо міжнародну ізоляцію Росії “: через агресію в Україні Євросоюз змінює відносини з РФ (ВІДЕО)

Прапор ЄС. Фото: pixabay.com

Європейський Союз змінює принципи взаємодії з Росією. В ЄС обговорюють майбутні відносини з огляду на вторгнення в Україну. Йдеться, зокрема, про міжнародну ізоляцію Росії, а також про запровадження та дотримання санкцій. Також у документі, який верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель представив міністрам закордонних справ, йдеться про продовження підтримки України, інформує FREEДОМ.

Повномасштабне вторгнення в Україну змусило Європейський Союз переглянути свої відносини із Росією. Досі вони регулювалися принципами, викладеними колишньою верховною представницею ЄС зі закордонних справ та політики безпеки Федерікою Могеріні. Зокрема, йшлося про принцип виборчої взаємодії: Євросоюз підтримував контакти з Москвою у тих сферах, де йому це було вигідно.

Тепер у Європі вважають, що майбутні відносини з Росією неможливі без контексту російсько-української війни. Жозеп Боррель представив новий документ. Йдеться про тристоронню стратегію, яка полягає в прагненні зменшити наслідки війни, підтримку України та міжнародної ізоляції Росії.

“Ми продовжимо міжнародну ізоляцію Росії. Ми продовжимо вводити санкції щодо російської економіки. Ми готові продовжувати посилювати обмежувальні заходи та припиняти участь третіх країн. Особливо тих, хто знає, що вони надають зброю та військову підтримку, наприклад, Іран та Білорусь”, — відзначив Борель.

Пріоритетом європейської дипломатії стане продовження одностайної підтримки України, наприклад, допомога у відновленні інфраструктури, яка постійно ушкоджується російськими обстрілами. Ще один з елементів — початок місії військової допомоги ЄС, де готують українських військових.

“Якщо ми хочемо результату, прийнятного для України, результату, який гарантує перемогу України як суверенної, незалежної, демократичної нації в Європі, то найкращий спосіб досягти цього — надати Україні військову підтримку. Тож якщо ми хочемо прийнятного, мирного політичного рішення, ми повинні надати військову підтримку Україні”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Також Європа протистоятиме Росії в її бажанні використовувати енергоресурси та продовольство як шантаж усього цивілізованого світу.

“Ми є свідками того, як Росія перетворює свої енергоресурси на зброю. Це має глобальні наслідки. І, на жаль, ми спостерігаємо те саме у сфері продовольчої безпеки”, — звернула увагу президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляйєн.

При цьому ЄС у майбутньому продовжить підтримку громадянського суспільства, правозахисників та незалежних ЗМІ всередині та за межами Росії.

“Якщо люди в Росії перебувають у небезпеці через свої політичні погляди, через те, що вони не підтримують божевільне рішення Кремля розпочати війну в Україні, ми повинні це враховувати”, — повідомив у коментарі виданню Politico голова Європейської Ради Шарль Мішель.

Наслідки своєї політики та вторгнення в Україну Росія відчуває вже зараз. Європейський Союз збирається зміцнювати зв’язки з Центральною Азією і будуватиме транспортні коридори в регіон в обхід Росії. Генасамблея ООН ухвалила проєкт резолюції про виплату Росією репарацій Україні. Парламентська асамблея Ради Європи одностайно ухвалила резолюцію, в якій Російську Федерацію названо терористичним режимом. Тепер Європарламент планує провести голосування за визнання Росії державою-спонсором тероризму. Засідання має відбутися 23 листопада.

Читайте також: Україна — у центрі уваги: ​​у Страсбурзі стартувала ювілейна сесія Європарламенту

Прямий ефір