Можуть стати козирем у рукаві українських танкістів, — військовий експерт про ефективність снарядів зі збідненим ураном

Challenger 2. Фото: mil.in.ua

Снаряд, виготовлений зі сплаву з ураном — щільним, важким матеріалом — краще пробиває броню танків, ніж звичайний. Такі снаряди знадобляться українським військовим для знищення російських танків, особливо тих, що в РФ вважаються найсучаснішими. Такою думкою поділився російський військовий експерт Ян Матвєєв у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

Військовий експерт наголосив, що використання таких снарядів проти інших цілей не має сенсу. Оскільки танкові бої у цій війні рідкісні, то використовувати такі снаряди, як він вважає, зможуть не часто.

“По тому, що ми бачимо під час бойових дій, танки проти танків воюють відносно рідко… А сенс використання такого снаряда — лише проти танків, тому що проти укріплень — він не завдасть практично жодної шкоди укріпленням. Проти легших машин його немає сенсу використовувати: надто дорогий”, — пояснює Матвєєв.

Водночас гість ефіру наголосив, що з огляду на бронебійність таких снарядів, вони стануть доброю допомогою українським танкістам, якщо їх Україні передадуть.

“Вони можуть стати таким козирем у рукаві українських танкістів, коли вони використовуватимуть танки НАТО. Звісно, йдеться лише про танки НАТО. Поки українські війська не мають великої кількості таких танків, де можна використовувати ці снаряди… Але маючи такі снаряди, невелику кількість із собою, українські танкісти знатимуть, якщо вийде, припустімо, танк Т-90, який “Прорив”, справді непогано захищений, відносно непоганий російський танк, найтоповіший із тих, що є, то український танкіст просто зарядить цей потужніший боєприпас і з більшою ймовірністю вразить танк Т-90″, — коментує Ян Матвєєв.

При цьому експерт наголосив, що для ураження російського “Прориву” українським танкістам знадобиться 1-2 снаряди зі збідненим ураном, і це точно не позначиться на екології.

“Це не призведе до якихось страшних небезпек, страшного забруднення, найімовірніше, це призведе лише до знищення російського танка. І все”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: “Урановими снарядами” Кремль лякає росіян — що це за боєприпаси насправді та в чому фейк (ВІДЕО)

Прямий ефір