“Урановими снарядами” Кремль лякає росіян — що це за боєприпаси насправді та в чому фейк (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У пропагандистських медіа Росії — нова хвиля істерики. Причиною стала заява заступниці міністра оборони Великої Британії Аннабель Голді про те, що вони надішлють до України бронебійні снаряди, що містять збіднений уран, для використання в танковій ескадрильї Challenger 2. Росіянам по телевізору тут же розповіли, що нібито Україні нададуть озброєння з так званим “ядерним компонентом”. Хоча подібні боєприпаси ні ядерною, ні хімічною зброєю не є, а їх застосування не заборонено міжнародними угодами. Водночас сама Росія, захопивши Запорізьку АЕС, розмістила на її території озброєння і продовжує шантажувати світ ядерною ескалацією, повідомляє FREEДОМ.

Так, 21 березня Голді заявила, що країна передасть Україні снаряди зі збідненим ураном для танків Challenger 2.

“Ми постачатимемо боєприпаси, зокрема бронебійні снаряди, що містять збіднений уран. Такі снаряди мають високу ефективність під час ураження сучасних танків і бронетехніки”, — наводиться цитата Голді на сайті парламенту Великої Британії.

Така новина одразу спричинила шквал обурення з боку Кремля. Президент Росії Володимир Путін заявив, що держава буде змушена “реагувати” в разі використання Україною снарядів зі збідненим ураном. Своєю чергою міністр закордонних справ країни-агресора Сергій Лавров повідомив, що своїм рішенням Велика Британія готова йти не просто на ризик, а й, на його думку, на воєнний злочин.

“Це крок до подальшого нарощування ескалації, до того ж до серйозного, якісного нарощування ескалації. Заяви деяких західних представників про те, що нічого страшного, ніщо не заборонено з розряду боєприпасів зі збідненим ураном, ми не порушуємо жодних конвенцій. Але всі пам’ятають, до яких результатів застосування боєприпасів зі збідненим ураном призвело в Югославії, в Іраку”, — заявив він.

Снаряди зі збідненим ураном не мають жодного стосунку до ядерної зброї. У Білому домі наголосили, що такі боєприпаси є звичайним типом снарядів, а заяви Росії про них як крок до ескалації — безпідставні.

“Боєприпаси зі збідненим ураном були досліджені з приводу впливу на здоров’я людей. Це не радіоактивна загроза. Вони і в помині не становлять ядерної загрози. І якщо це дійсно так, росіяни дуже турбуються про те, щоб їхні танки залишалися повністю боєздатними, вони можуть просто переправити їх через кордон назад у Росію і вивезти з України. Їм там від початку не місце. Це буде моя рекомендація. Якщо вони турбуються про загрози для своїх танків”, — поінформував координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Снаряди такого типу — конвенційна зброя, не заборонена жодними міжнародними угодами.

“Використання цього матеріалу пов’язане з тим, що він демонструє значно кращі бронепробиття, ніж, наприклад, вольфрам. Збіднений уран використовується не тільки у військовій техніці, він також застосовується для виробництва, наприклад, цивільної авіації, для матеріалу противаг у такому літаку, як “Боїнг 747″. Жодного стосунку до ядерної зброї він не має. Тобто його радіоактивність нижча, ніж радіоактивність самої руди урану”, — коментує головний редактор Defense Express Олег Катков.

Експерти кажуть, що такі снаряди існували ще в Радянському Союзі.

“СРСР у 70-х ще розробив певну кількість боєприпасів зі збідненим ураном, але налагодити їх повноцінне серійне виробництво не зміг. Ці розробки, що включали зокрема снаряд відомий як “Свинець 1”, були вже реалізовані в РФ. Зокрема, інформація щодо того, що снаряд “Свинець 1″ зі збідненим ураном входить у серцевину танкових боєприпасів Т-72 Б3, Т-72 БМ, Т-90 була офіційно опублікована, зокрема і в Міноборони РФ”, — каже Катков.

У Міноборони Британії вже відреагували на маніпулятивні звинувачення з боку Росії та назвали їхні заяви дезінформацією. Як повідомили в оборонному відомстві країни, збіднений уран — матеріал, який є стандартним для снарядів, здатних пробивати броню. І вони не мають нічого спільного з ядерною зброєю.

Читайте також: Ядерне паливо вироблятимуть в Україні — офіційні заяви (ВІДЕО)

Прямий ефір