МОЗ впровадить QR-код на паперових документах про вакцинацію та одужання від COVID-19

Фото UA

Міністерство охорони здоров’я працює над впровадженням QR-коду на всіх паперових документах щодо вакцинації та одужання від COVID-19.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, інформує UA.

Він зазначив, що для дотримання карантинних вимог бізнес має перевіряти у відвідувачів усі COVID-сертифікати способом зчитування QR-коду мобільним застосунком “Дія”.

“МОЗ працює над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються у запропонованих карантинних обмеженнях”, – сказав міністр.

Ляшко повідомив, що після зчитування QR-коду на смартфоні буде відображено статус COVID-сертифіката: “чинний/нечинний“.

“Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним”, – зазначив очільник МОЗ.

У разі відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 тис. грн до 170 тис. грн.

Глава МОЗ також нагадав, що з 9 грудня набуває чинності наказ про розширення переліку професій, для яких вакцинація є обов’язковою. Серед них, зокрема, працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; співробітники установ, які надають соцпослуги; закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів; працівники підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Раніше повідомлялося, що “жовтий” сертифікат про вакцинацію буде діяти 30 днів.

Читайте також: В Україні набудуть чинності нові карантинні обмеження у “жовтих” зонах з 6 грудня, – Ляшко (ВІДЕО)

Прямий ефір