Москва і Тегеран несуть загрозу для світу — думки політиків та експертів (ВІДЕО)

Президент РФ Володимир Путін і президент Ірану Ібрагім Раїсі. Фото: tatar-inform.ru

Постійний представник Ізраїлю в ООН закликав дослухатися до слів президента України Володимира Зеленського про загрозу, яку несуть для світу дії Ірану та Росії. На спеціальному засіданні Ради безпеки ООН Гілад Ердан процитував слова глави Української держави: “Звук безпілотників “Шахед”, інструменту терору, однаковий у небі над Близьким Сходом і Європою”, повідомляє FREEДОМ.

Надати допомогу Україні для відбиття атак Росії вимагають чеські політики. Удари Ірану по Ізраїлю успішно відбиті завдяки зокрема союзникам, зазначив міністр з європейських справ Чехії Мартін Дворжак.

“Шкода, що ми не захищаємо повітряний простір над Україною з такою ж енергією”, — наголосив він.

Кандидатка від партії STAN на виборах до Європарламенту Дануше Нерудова вважає, що Київ заслуговує на підтримку, рівноцінну тій, яку отримав Ізраїль. З нею згодна і депутатка Європарламенту Маркета Грегорова.

“Ізраїльські сили ППО доводять свою силу. У світлі вчорашньої обіцянки Шольца поставити Україні більше систем Patriot, я вірю, що Захід нарешті допоможе побудувати систему ППО, яка захистить і українське цивільне населення”, — написала Грегорова в соцмережі Х.

Іран вчиться у Росії та хуситів, як робити атаки проти Ізраїлю ще більш небезпечними, роблять висновок аналітики американського Інституту вивчення війни. Тегеран застосував пакет ударів крилатими та балістичними ракетами та безпілотниками. Москва постійно обстрілює українські міста саме такими пакетами. Згідно з повідомленнями ізраїльської армії, 99% випущених Іраном ракет і дронів були вражені. Сучасна протиракетна оборона і захист від безпілотників працює, але для цього потрібні масштаби та боєприпаси. Україні ж не вистачає і першого, і другого. Крім того, у випадку з атакою на Ізраїль багато ракет і дронів вдалося перехопити міжнародним силам у країнах між Іраном та Ізраїлем.

“Потрібно враховувати ще два фактори: розмір району операцій і глибину атаки противника. Легше “масувати” ППО і протиракетну/безпілотну оборону проти ворожої атаки на меншій території, такій як Ізраїль, порівняно з більшою країною, такою як Україна. Різні системи ППО і винищувачі також змогли перехопити атакуючі ракети/безпілотники над дружніми державами на більшій відстані. І те, й інше робить дії минулої ночі значно відмінними від протидії атакам Росії на Україну”, — повідомив у соцмережі Х командувач армією США в Європі (2011-2012 рр.) Марк Гертлінг.

Іран активно спирається на кооперацію з Росією. Тегеран надає Москві безпілотники “Шахед”, технологію їхнього виробництва та інше озброєння. Їхнє партнерство несе серйозну загрозу для глобальної безпеки. І союзники Києва це розуміють.

“У наших західних партнерів є свої відносини з Ізраїлем, певні зобов’язання, які вони виконують, і ми бачимо, як це працює. Важливо навіть було показати цю єдність Заходу та Ізраїлю в цій суботній атаці, єдність для КНР. Тому що Китай — це глобальна лідерська держава, яка формує так званий пул незахідних держав”, — пояснив експерт із міжнародних питань Тарас Семенюк.

Аналітики вважають безпідставними припущення про можливе зменшення допомоги союзників Україні. Як повідомляється у звіті Інституту вивчення війни, 13 і 14 квітня кремлівські пропагандисти запустили дезінформаційну кампанію в інтернеті. Вони стверджують, що Захід зволікатиме з поставками військової допомоги Києву і віддасть пріоритет Ізраїлю. Експерти Інституту вивчення війни нагадали, що Кремль уже висловлював такі сподівання після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.

Читайте також: Захист неба над Ізраїлем та Україною порівняв Бабот

Прямий ефір