МКЧХ збирає інформацію про військовополонених для звітів та нових грантів на своє існування — Полозов

Міжнародний Червоний Хрест, попри свій мандат із забезпечення та обліку військовополонених, не справляється зі своїми обов’язками. Таку думку в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA висловив адвокат та експерт з прав людини Микола Полозов.

“Міжнародний Червоний Хрест, всупереч тому, що нормами міжнародного права на нього покладено мандат, у тому числі щодо забезпечення військовополонених необхідною увагою та їх обліком, зі своїми обов’язками не справляється. Тобто зараз МКЧХ існує для галочки, тільки заради себе”, — розповів Полозов.

Він акцентував, що організація зобов’язана контактувати з військовополоненими, проте російська влада надає їй доступ тільки на території РФ.

“У т.зв. “Д/ЛНР” МКЧХ не пускають. Інформація, яку отримує МКЧХ про військовополонених, нікому не передається, включаючи їхніх родичів. Вони збирають інформацію та передають до Женеви, щоб згодом написати звіт та отримати наступні гранти на своє існування. У цьому сенсі ті мотиви, які закладалися, зокрема, у Третій Женевській конвенції щодо повноважень МКЧХ, цією організацією абсолютно не виконуються”, — пояснив адвокат.

Нагадаємо, політолог-міжнародник Антон Кучухідзе в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA озвучив прогноз, що візовий бан для громадян РФ до країн Євросоюзу посилить безпеку у всій Європі. Зокрема, на територію ЄС не зможуть в’їжджати російські спецслужби.

Вибухи в Криму та масований обстріл Харкова — головне на 174-у добу війни

Читайте також: Мусієнко: Розгром найманців Вагнера — це локальна перемога на конкретному напрямку

Прямий ефір