Мусієнко: Розгром найманців Вагнера — це локальна перемога на конкретному напрямку

Єдине, що можуть зробити російські військові, – бігти через Кримський міст, поки що така можливість є. Ударів по командних центрах та складах боєприпасів РФ буде дедалі більше. Про це в ефірі марафону FREEДОМ заявив керівник Центру військово-політичних досліджень Олександр Мусієнко. Що ж до удару по базі “вагнерівців”, то це насамперед, за словами експерта, іміджевий та репутаційний удар по командній верхівці бойовиків. Знищення цієї групи може змінити картину бойових дій на окремих напрямках, вважає Мусієнко.

— Що Вам відомо про розгром найманців приватної військової компанії Вагнера в окупованій Попасній?

— Найімовірніше, удар був прицільним. Але зараз можна аналізувати в принципі лише ті підрахунки, які проскакують з українських офіційних та неофіційних джерел. Згідно з тими даними, які є у нас, близько 100 осіб могли там бути. Це не мало. У принципі найманці ПВК Вагнера — це найбільш боєздатні підготовлені бійці. Це не солдати термінової служби. Тобто втрата такої кількості підготовлених найманців — це справді серйозна втрата для РФ на східному напрямку.

— Як це може позначитися під час війни?

— На весь хід війни це кардинально не може вплинути. Процес вербування найманців не припиняється. Але на окремих ділянках та напрямках це справді може змінити картину бойових дій — там, де ці групи найактивніше брали участь у штурмових діях. Наприклад, на Сєвєродонецькому та Лисичанському напрямах такий удар може справді змінити ситуацію. Крім цього, є ще репутаційні втрати. Це важливий психологічний удар, оскільки рознесли саме командування. Там помічали і куратора Євгена Пригожина, і інших військових командирів цієї групи. Тому можна сказати, що це удар по штабу. І це є важливим кроком до наближення спільної перемоги.

— З’являється інформація про нові вибухи у Криму…

— Кількість так званих “хлопків” справді розширюється. Я думаю, що тільки розширюватиметься. Найімовірніше, це пов’язано, звичайно ж, із військовими діями. Можливо, це був склад із боєприпасами, можливо, інший об’єкт. Але точно можна сказати, що “хлопки” будуть продовжуватись саме в районі військових об’єктів російських збройних сил. І я думаю, що єдине, що можна зробити російським військам та окупантам, які зараз перебувають на Херсонському напрямку та в Криму, це просто бігти через Кримський міст. Поки що є така можливість.

— Російський президент у нещодавньому виступі заявив, що так звана “спеціальна військова операція” йде за планом. Але не було сказано жодного слова ні про Херсон, ні про інші напрями, крім Донбасу. Що означає ця риторика? Може, росіяни змінили плани?

— Думаю, що всі мають перестати серйозно ставитися до того, що ретранслює Путін або до того, що ретранслює Кремль. Я вважаю, що Путін зараз бореться за своє фактичне збереження на посаді президента. Бо хмари над ним густішають. Я думаю, що в його оточенні все більше сигналів про те, що таке невдоволення є, але воно не виходить у публічну площину.

До заяв Кремля треба ставитися з часткою скептицизму і дивитися на реальні вчинки. Але, з іншого боку, є два фактори, які вказують на те, що у Путіна справи можуть складатися не так добре, і він може шукати справді запасний варіант. Тому що складається враження, що російські війська у Херсоні перебувають у пастці на правому березі. До того ж розширюється географія “хлопків”. Та і якихось значних успіхів на полі бою немає. Війна йде досить тяжко. Просування досить повільне. Санкції дедалі активніше починають працювати. Тож є багато чинників, які говорять про те, що, можливо, Путін шукатиме якийсь запасний сценарій, щоб виправдати черговий “жест доброї волі” на півдні України.

Читайте також:

Демілітаризація Криму в дії: Подоляк прокоментував вибухи під Джанкоєм

У Мелітополі після двох вибухів зупинилося телемовлення, захоплене росіянами – мер

З моменту першого удару ЗСУ по штабу командування Росгвардії розпочався процес відходу військових країни-агресора РФ із правобережної частини Херсонської області. Про це в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявив радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань.

Прямий ефір