Міністри оборони ЄС схвалять ще 500 млн євро на озброєння України – Борель

Twitter

Рада міністрів оборони Європейського союзу на засіданні ради з питань закордонних справ 17 травня у Брюсселі схвалить четвертий транш військової допомоги Україні на суму 500 мільйонів євро. Про це напередодні засідання повідомив високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель.

Він виступив ініціатором виділення цього траншу із міжурядового фонду мирних можливостей. Із 500 млн євро допомоги 490 млн виділять на летальну зброю, а 10 млн – на нелетальну.

“Українці чинять опір, результат війни в цей момент не відповідає російським очікуванням. Російську армію зупинено українцями. І ми маємо й надалі підтримувати їхню зброю. Тому ми схвалимо ще 500 млн із фонду (мирних можливостей)”, – Жозеп Боррель.

Глава дипломатії Євросоюзу уточнив, що ситуацію в Україні з війною, яку проти неї веде Росія, обговорюватимуть по відеозв’язку на рівні міністрів оборони країн ЄС за участю глави Міноборони України Олексія Резнікова та заступника генерального секретаря НАТО Мірче Джона.

Нагадаємо, керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів про те, що українські військові женуть окупантів на їхні кордони та витісняють із Харківської області. А ті намагаються перекинути сили на донецький напрямок.

Під безперервними обстрілами окупантів — Торецьк та Нью-Йорк: репортаж із місця подій (ВІДЕО)

“Будинок затремтів, укотре нам вибило шибки”: жителі Миколаєва розповіли про ранковий обстріл

Читайте також: Російський опозиційний політик Геннадій Гудков в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA озвучив дані, що від початку повномасштабного вторгнення в Україну з країни-агресора РФ виїхали близько 4 млн людей. Їдуть не тільки ті, що мають можливість, але й з “30 доларами в кармані”.

Прямий ефір