Мінімум 4 тисячі людей потрапили до в’язниць після фільтраційних таборів росіян у Маріуполі – радник мера

Російські окупанти продовжують пропускати українців через фільтраційні табори на території захопленого Маріуполя. Про це розповів радник міського голови Маріуоля Петро Андрющенко у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі українського іномовлення UA.

“Ми знаємо, що є дві в’язниці, де тримають людкй, які не пройшли фільтрацію. Є дві категорії людей. М’який рівень – це активісти, волонтери, журналісти, родичі військовослужбовців, колишні правоохоронці. Їх тримають у колишній колонії №53, що в Оленівці. Це триває щонайменше 36 днів. І друга в’язниця – у Донецьку. За нашими даними, це “Ізоляція”. І туди переводять людей уже вищого рівня небезпеки. Це, звісно, ​​наші військовослужбовці. Це керівники різних бюджетних організацій, правоохоронці, поліцейські тощо. Їх везуть безпосередньо до Донецька. Що відбувається в Донецьку, нам достеменно невідомо, це складний зв’язок. Щодо Оленівської в’язниці є факти виведення людей. 36 днів люди витримали, вийшли, дісталися території, яку зараз контролює Україна, тому ми точно знаємо, що там відбувається. Це справжній концтабір. Інакше не скажеш. І 36 днів з людей знущаються. Навіть лежати там ніде, камери забиті. У туалет, я вибачаюсь, один раз на день, жодних прогулянок, за добу – п’ятилітрова баклажка води на 20-30 осіб, їжа теж дуже умовна. Катування, допити, знущання. Це справжній концтабір 21-го століття. Оце доля тих, хто не проходить фільтрацію, а таких, за нашими даними, в середньому може бути 10% від усіх, хто пройшов зараз фільтраційні табори. Це не менш ніж 4-5 тисяч людей”, – розповів Андрющенко.

За його даними, в окупаційній адміністрації Маріуполя сьогодні працюють близько 20 людей. Також там є щонайменше 2 тисячі російських військових.

“Наскільки ми знаємо, це російські морпіхи, регулярна армія та штурмові частини так званої «ДНР». Тобто фактично ми знову можемо говорити, що місто Маріуполь як штурмувала, так і продовжує штурмувати еліта російської армії. Тому, враховуючи дуже слабке просування, і ефективність, проте, рядових військових не залишають”, – резюмував радник мера.

Він також розповів про ситуацію у самому місті. Жителі Маріуполя, які тимчасово залишили свої оселі та виїхали до найближчих селищ, поступово повертаються до захопленого міста.

Раніше митрополит Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій звернувся до президента РФ Володимира Путіна із проханням відпустити українських захисників Маріуполя за процедурою extraction.

На території Азовсталі в Маріуполі продовжують перебувати бійці ЗСУ, яких регулярно штурмують російські війська. Заступник командира полку “Азов” капітан Святослав Паламар звернувся до світової спільноти та Верховного Головнокомандувача особисто із закликом евакуювати мирних громадян із металургійного комбінату “Азовсталь”, а також подбати про українських військових, які помирають там у страшних муках через неналежне лікування.

Раніше в батальйоні “Азов” повідомили, що минулої доби агресор РФ здійснив 38 авіанальотів на “Азовсталь”, зокрема чотири зі стратегічних бомбардувальників. При цьому ворог не припиняє спроб захопити завод, обстрілюючи його з артилерії, танків та інших видів озброєння.

Понад 10 тисяч людей можуть померти до кінця 2022 року у Маріуполі Донецької області від хвороб та нестерпних умов.

Голова Донецької ОВ Павло Кириленко в ефірі марафону українських телеканалів заявив, що екстракція українських військовослужбовців із металургійного комбінату “Азовсталь” під особистим контролем Володимира Зеленського.

Читайте також: Україна розпочала переговори щодо евакуації тяжко поранених воїнів з “Азовсталі” – Верещук

Прямий ефір