Маріуполь може пережити другу хвилю руйнування під час відступу армії РФ — прогноз депутата міськради

Зруйнований Маріуполь. Фото: Telegram

Неможливо прогнозувати, в якому стані буде Маріуполь на момент деокупації, оскільки не виключено, що російська армія знищуватиме місто під час відступу. Таку думку сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін.

“Ми віримо в те, що Маріуполь буде деокупований. Ми дуже віримо, що це станеться цього року. Але, на жаль, прогнозувати, в якому стані буде місто на момент відновлення українського контролю дуже важко. На моє особисте переконання, коли російська армія й терористи залишатимуть місто, місто буде знову піддано масовим обстрілам з боку терористів. Тобто, тікаючи, вони знищуватимуть місто вдруге й разом із тим, що вони там уже набудували”, — сказав Забавін, додавши, що це для росіян є найкращим способом приховати свої злочини.

Через це, на його думку, на жителів Маріуполя очікує друга хвиля небезпеки. Забавін наголосив, що Сили оборони України діють ювелірно, знищуючи в місті місця концентрації особового складу армії РФ і військової техніки.

“І ми бачимо, що цивільні об’єкти, люди не страждають від цих обстрілів. І, відповідно, ми бачили, як Збройні сили деокупували Херсон, жертв не було. І те ж саме, ми думаємо, буде з Маріуполем. Але ми бачимо також, що було далі з деокупованими територіями, зокрема з Херсоном”, — сказав депутат міськради.

За його інформацією, з 54 законно обраних депутатів Маріупольської міської ради 13 представників проросійської партії ОПЗЖ погодилися на співпрацю з окупаційною владою.

Водночас Забавін зазначив, що колаборанти дуже болісно сприймають будь-яке просування української армії, оскільки розуміють, що можуть не встигнути втекти, а в деокупованому Маріуполі на них чекають тільки арешт і суд.

Депутат міськради повідомив, що наразі в місті з понад 500 тис. довоєнного населення залишилося близько 100 тис. корінних маріупольців, усі інші — це приїжджі росіяни, зокрема й представники корінних народів РФ.

“Загалом Маріуполь занурився в найгірші прояви початку 90-х: з рекетом, віджиманням, кришуванням і контролем над бізнесом… Тобто все перебуває там під кришуванням певних кримінальних структур”, — сказав Забавін.

Читайте також: Рік тому був окупований Маріуполь: які зміни відбулися в місті, розповіли в міськраді

Нагадаємо, як розповів радник маріупольського міського голови Петро Андрющенко, якість медицини в Маріуполі є катастрофічною, через що окуповане місто обростає могилами.

Нагадаємо також, що росіяни безжально обстрілюють деокуповані населені пункти України, обираючи для своїх атак цивільні об’єкти.

Прямий ефір