Марченко: Україна зацікавлена продовжити програму МВФ на пів року

Фото Укринформ

Міністерство фінансів зацікавлене в тому, щоб продовжити програму з МВФ ще на пів року. Нині тривають відповідні дискусії з фондом.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє UA.

Міністр підтвердив, що українська сторона, як і говорили в НБУ, ініціювала розширення і продовження програми.

“Рішення повинен приймати Фонд. Ми зацікавлені в тому, щоб продовжити програму на пів року. Ми заклали в проєкт держбюджету кошти від МВФ на наступний рік, і ми б хотіли виконати всю програму і отримати по ній всі транші”, – сказав міністр.

Щодо найближчого перегляду програми за підсумком роботи місії МВФ, Марченко не зміг уточнити терміни винесення українського питання на засідання ради директорів Фонду.

“У нас досить продуктивні дискусії в рамках місії. Поки я не готовий коментувати. Я б хотів, щоб місія мала логічне завершення, щоб ми досягли staff level agreement (угода на рівні персоналу, – ред.)”, – повідомив він.

Нагадаємо, 30 вересня Міністерство фінансів України погасило третій і останній випуск облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП) під гарантію США. Загальна сума платежу становила понад $1 млрд, в тому числі $1 млрд – погашення єврооблігацій і $7,355 млн процентних платежів.

Читайте також: Держборг України скоротився за місяць майже на пів мільярда доларів, – Мінфін

Прямий ефір