Люди думають тільки про те, як вижити — що відбувається на Донбасі

Фото: 2day.kh.ua

Міста Донбасу сьогодні постійно зазнають обстрілів російської армії. І головне, що хвилює місцевих жителів, це, насамперед, забезпечення продуктами, питною водою, це ліки, робота лікарень, газо- та електропостачання. При цьому політичні питання, зокрема різні заяви з боку сепаратистських угруповань, мало цікавлять місцевих жителів. Про це сьогодні, 27 травня, розповів шеф-редактор каналу українського іномовлення UA Олексій Мацука із Краматорська.

“Тут, у Краматорську, про Пушиліна та його заяви мало хто замислюється. Тут замість заяв із Донецька, де тимчасово перебуває той самий Пушилін, так званий “глава ДНР”, чути лише гуркіт зброї та перестрілок на околицях Краматорська”, — сказав Мацука.

Він нагадав, що два дні тому була атака з боку РФ на спальний район Краматорська.

 “Щодо заяв політичного спрямування з боку сепаратистських угруповань проксі-організацій Росії, таких як “Л/ДНР”, то ні в Краматорську, ні в Слов’янську, ніде серйозно до них місцеві люди не ставляться. Тут більш нагальні проблеми. Це, насамперед, їжа, це постачання, це ліки, це робота лікарень, це постачання продуктів, це також світло, газ, вода. Ось ці питання, так, вони цікавлять місцевих жителів. Всі проблеми, що виникають у логістичних ланцюжках по Краматорську, по Слов’янську, постають, насамперед, через дії Дениса Пушиліна та його угруповання, яке веде під прикриттям нібито своєї ідеї про незалежність, як вони кажуть, наступ на Донбас. І сьогодні міста Донбасу зазнають обстрілів російської армії, яка включилася вже відкрито після 24 лютого у протистояння з Україною”, — зазначив Мацука.

За його словами, зараз із Краматорська вже поїхали близько 70% мешканців міста.

“У центрі міста сьогодні стоїть черга людей за гуманітарною допомогою. Це рівно та ж обстановка, яку ми спостерігали тут у 2014 році, коли угруповання “ДНР” тоді спробувало влаштувати в Краматорську власні порядки, і дуже багато людей звідси поїхали. Зараз із Краматорська також виїхали близько 70% місцевого населення”, — уточнив він.

Говорячи про настрої жителів Донбасу, Мацука наголосив, що ситуація очевидна: люди “голосують ногами”.

“Люди просто їдуть, не хочуть зіштовхуватися з наслідками війни, які несе Російська Федерація на наш український Донбас. Тут дуже негативно налаштоване місцеве населення до подібної практики управління, менеджменту, якщо можна так сказати, яку сповідує окупаційна влада на захоплених ними територіях”, — наголосив він.

Читайте також: 

Знищують усі нагадування про Україну: як за допомогою пропаганди РФ намагається закріпитися на окупованих територіях

Авіаудари по Сєвєродонецьку, захоплення Світлодарська — що відбувається на Донбасі

З невеликими сумками та сльозами: як мешканці Соледара евакуюються з-під обстрілів РФ

Путін не розуміє, що програв ще 24 лютого – Курносова

Чи повернулася Росія до 1937 року? Думка експерта

Прямий ефір