Знищують усі нагадування про Україну: як за допомогою пропаганди РФ намагається закріпитися на окупованих територіях

Фото: gur.gov.ua

Російська влада намагається закріпитись на окупованих територіях України. Окупанти з кожним днем ​​вигадують нові способи пропаганди замість того, щоб повернути людям хоча б те, чого самі позбавили через війну, інформує UA.

У Маріуполь окупаційна влада завезла автомобілі, з динаміків яких звучать пропагандистські гасла. Місцевим жителям, які вижили після двох місяців бомбардувань, цілодобово розповідають, як добре вони тепер заживуть у зруйнованому російською армією місті серед братських могил, без води, світла, продуктів та ліків.

“Окупаційна влада активно приступила до “покращення життя” маріупольців. Не стільки в реальності, скільки в переконанні. В пунктах видачі гуманітарної допомоги, пунктах оформлення документів та місцях доступу до води без зупинки крутять пропаганду про покращення життя. Практика “нічим годувати, годуй брехнею” набирає обертів. Цинізм найвищого ступеня”, — заявив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

Ще один обов’язковий атрибут російських окупантів на захоплених українських теренах — фільтраційні табори. Через приниження та тортури через них, за найскромнішими оцінками правозахисників, пройшли тисячі українців.

“Вони продовжують затримувати під час фільтраційних заходів українських громадян. Їх затримують і не повідомляють рідним про подальшу долю. Тримають затриманих у заручниках. Ми зараз навіть не можемо назвати зразкову чисельність таких людей, повний перелік населених пунктів, де такі місця утримання розгорнуті зараз. Але ми точно знаємо, що йдеться вже про сотні людей, яких у такий спосіб затримано, якщо не про тисячі”, — розповідає директор Адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

На тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей представники Кремля тепер часті гості. Наприклад, тиждень тому до захопленого російськими військами Херсону приїжджала віцеспікер Держдуми РФ. А днями та сама Держдума спростила жителям Запорізької та Херсонської областей процедуру набуття російського громадянства, як це було на окупованих територіях Луганської та Донецької областей задовго до повномасштабного вторгнення.

“Це свідчить про те, що відбувається подальша ескалація російської політики на цих територіях, спроба розповсюдити й осадити російську владу там. І спроба надалі використовувати роспаспорт як легалізацію російської присутності в регіоні”, — пояснює Альона Луньова.

Узаконюючи свою присутність на окупованих територіях, росіяни позбавляють населені пункти всього, що нагадує про Україну, водночас намагаючись переконати місцевих жителів, нібито країна їх покинула, а українська армія розгромлена. Наприклад, у Херсоні заблокували будь-які зв’язки із зовнішнім світом: не працюють українські мобільні оператори та телебачення, а частоти використовують російські ЗМІ для своєї пропаганди.

Читайте також: 

Авіаудари по Сєвєродонецьку, захоплення Світлодарська — що відбувається на Донбасі

З невеликими сумками та сльозами: як мешканці Соледара евакуюються з-під обстрілів РФ

Путін не розуміє, що програв ще 24 лютого – Курносова

Чи повернулася Росія до 1937 року? Думка експерта

Прямий ефір