З невеликими сумками та сльозами: як мешканці Соледара евакуюються з-під обстрілів РФ

Скріншот відео UA

У військовій адміністрації Донецької області не перестають закликати мешканців тимчасово залишити регіон. Кількість населених пунктів, що обстрілюються, з кожним днем збільшується. Росіяни не перестають завдавати ракетних ударів по Бахмуту. Слов’янськ обстрілюють касетними бомбами, а міста поблизу лінії фронту — великокаліберною артилерією. Через обстріли стали активніше евакуюватися жителі Соледара, повідомляє журналістка телеканалу UA Альона Грамова.

Люди покидають рідне місто зі сльозами на очах. Проте їхати необхідно: останні три дні російська армія завдає ударів, використовуючи великокаліберну артилерію.

З невеликими сумками, у яких найнеобхідніше, мешканці залишають свої будинки. Масова евакуація із Соледара почалася близько тижня тому, коли російська армія почала обстрілювати місто.

Місцева мешканка Лариса їхати не хоче, каже: не вірить у те, що знову повернеться додому.

“Щоб яскраво світило сонце, і всі люди жили в цьому місті, усі повернулися живими. Щоб місто розцвітало, щоб усе було, як раніше, щоб у школі навчалися діти. Все буде добре, все буде Україна”, — каже Лариса.

Протягом доби волонтери у супроводі тероборони вивозять із міста до 400 людей. Один із цих добровільних помічників — житель Соледара Руслан. Волонтер каже, що місто не покине, поки не допоможе всім, хто потребує евакуації.

“Це я чисто по-людськи, бо людей шкода, треба їм кудись їхати, і я через це виявив ініціативу, сам від себе… Буквально за 20 метрів, де ми перебуваємо в підвалі, у нас міни вибухають, падають міни, але ми ходимо, допомагаємо людям. Потрібно якось допомагати людям”, — каже Руслан Ковальов.

Незважаючи на небезпеку, не всі поспішають евакуюватись. Ті, хто залишається, на час обстрілів ховаються у підвалах. Вдень люди перевіряють сусідські квартири, щоб майно не винесли мародери. Вночі сплять в укриттях, навіть під сильними обстрілами.

“Вранці, коли трохи стихає, ходимо дивитися, які квартири цілі за ніч, що сталося, які квартири розкриті, загалом, намагаємося берегти все майно, що залишилося в цьому будинку”, — розповідає мешканка Соледара Олександра.

Серед об’єктів, у які прилітали російські снаряди, — місцевий спелеосанаторій. На щастя, людей в цей момент там не було.

Від обстрілів у Соледарі вже постраждали близько 40 приватних будинків та багатоповерхівок, росіяни завдавали ударів і по промислових об’єктах, а також по адміністративних будівлях. Із громади у 17 тис. людей на сьогодні евакуювалися понад 50% мешканців.

Читайте також: 

Окупанти тиснуть на українських чиновників, але ламаються одиниці – Алюшина

Як у Луганську готувалися до цієї війни і як живуть після 24 лютого, розповів місцевий житель

Лисянський: Послабленням мобілізації в ОРДЛО окупанти намагаються виманити тих, хто ховається

Прямий ефір