“Ляпнув, не подумавши”: спроби Ілона Маска грати в політику через Twitter розібрали експерти

Ілон Маск. Фото: gsminfo.com.ua

Мільярдер та засновник компаній SpaceX, Neuralink Ілон Маск викликав міжнародний скандал опитуванням у Twitter, запропонувавши провести повторні референдуми на окупованих Росією територіях України. Його пост викликав обурення не лише у великої кількості громадян України, включаючи президента Володимира Зеленського, а й у зарубіжних політиків, журналістів та представників російської опозиції.

Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію на твіт підприємця.

  • У першій публікації Ілон Маск запропонував проголосувати “так” чи “ні” за примирення України та Росії на таких умовах:
  • повторне проведення референдумів в анексованих регіонах під наглядом ООН;
  • Крим, формально, у складі Росії, як і був з 1783 (до помилки Хрущова);
  • подача води до Криму;
  • Україна залишається нейтральною державою.

Більшість тих, хто проголосував, вибрали відповідь “ні”.

“Ви намагаєтеся узаконити псевдореферендуми, що проходили під дулом пістолета, в умовах переслідувань, масових розстрілів та тортур? Поганий шлях”, — відреагував на опитування Маска радник Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Подоляк, у свою чергу, запропонував Маску інший план:

  • Україна звільняє свої території;
  • Росія зазнає демілітаризації та обов’язкової денуклеаризації, щоб більше не загрожувати іншим;
  • військові злочинці проходять через міжнародний суд

Президент України Володимир Зеленський відповів на публікації Ілона Маска — опитуванням у своєму Twitter-акаунті. Він поцікавився у читачів, який Маск їм подобається більше:

  • той, що підтримує Україну;
  • той, що підтримує Росію.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця порівняв Ілона Маска із сантехніком через його твіт про умови мирної угоди.

“Наступного разу, коли мені знадобиться сантехнік, я подзвоню Ілону Маску. Він не займається сантехнікою? Тоді якого біса він говорить про міжнародні відносини та міжнародне право? До речі, хороший сантехнік кращий, ніж думка Маска з інших рук про незаконно окуповані території іноземної держави”.

Пол Массаро, старший радник Конгресу США, також запропонував варіант розвитку подій:

  • Україна звільняє всю свою суверенну територію;
  • Росія буде деколонізована, демілітаризована та денуклеаризована.
https://twitter.com/apmassaro3/status/1577094285975257088

Відреагував на заяву Маска та президент Литви Гітанас Науседа.

“Дорогий Ілон Маск, коли хтось намагається вкрасти колеса вашої Tesla, це не робить його законним власником автомобіля або коліс. Хоча вони стверджують, що обидва проголосували за це. Просто кажу”.

Не залишився осторонь і український волонтер Сергій Притула: він оголосив збирання коштів на купівлю підручника з історії для Ілона Маска.

“Ми, українці, знаємо історію та цінуємо своє майбутнє. Ми хочемо зробити подарунок Ілону Маску. Отже, разом із Ігорем Лаченковим ми відкрили збір коштів на підручник історії. За 30 хвилин удалося зібрати 1 мільйон гривень (25 000$)”.

Керівник видання Bellingcat Христо Грозєв у відповідь на твіт Маска запропонував проголосувати, що зробити з багатством мільярдера.

  • роздати;
  • змити в унітаз;
  • спалити;
  • Твіттер залишається без кнопки редагування.

Свій варіант голосування запропонував голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

  • Росія виходить із України;
  • Москва має бути продана Китаю, і зникає з лиця землі, як це було з 1147 (до помилки Юрія Долгорукого);
  • Росія сплачує репарації Україні за все, що вона зробила;
  • Україна поновлює свій ядерний статус.

“Це моральний ідіотизм, повторення кремлівської пропаганди, зрада української мужності та самопожертви, і кілька хвилин читання про Крим у Вікіпедії замість нинішньої жахливої реальності путінської кривавої війни”, — відреагував на опитування російський опозиціонер Гаррі Каспаров.

Ілон Маск на цьому не зупинився і запустив наступне голосування.

“Давайте тоді спробуємо так: воля людей, які живуть на Донбасі та в Криму, має визначити, чи вони у складі Росії чи України”, — написав підприємець.

Народний депутат України від фракції “Слуга народу” Олег Дунда прокоментував заяви бізнесмена в ефірі телеканалу FREEДОМ.

— У нас, я так розумію, є контакти з Ілоном Маском, завдяки яким він нам надавав системи Starlink, які у нашій озброєній боротьбі дуже допомагають. Відповідно, використовуючи цей контакт, я запропонував би, щоб Офіс президента та Володимир Зеленський безпосередньо запросив би Маска приїхати в Ізюм і зробити опитування на вулицях міста. Я думаю, цього було б більш ніж достатньо.

Політтехнолог Борис Тізенгаузен в ефірі телеканалу FREEДОМ припустив, що Маск зробив необдуману заяву, що не скасовує її допомоги Україні.

— Маю сумнів, що Маск хоче в політику. Але заради справедливості, нагадаємо, що Маск дуже багато зробив для України зі своїми Starlink, які нашим бійцям надав. Це я називаю, знаєте, ляпнув, не подумавши. Тобто сталося таке: або він з кимось поспілкувався, або він щось прочитав, що на нього справило враження, Ілон Маск — людина емоційна.

Я згадую момент, коли Ілон Маск покурив у прямому ефірі канабіс, і акції Tesla впали суттєво. Ну, не подумав тоді, потім перепрошував… Думаю, зараз йому прилетить стільки коментарів! Той, який мені найбільше сподобався — вибачте, Ілон Маск — а давайте Ілону Маску в зад засунемо Теслу і проведемо референдум, чи потрібно її звідти діставати чи не треба? Ось це приблизно те, що запропонував Ілон Маск. Не подумав, вибачиться, не будемо його за це бити. Зробив він набагато більше, ніж зробив.

У результаті твіттершторму Ілон Маск відповів Володимиру Зеленському, що завжди підтримував Україну.

“Я, як і раніше, дуже підтримую Україну, але переконаний, що масова ескалація війни завдасть величезної шкоди Україні та, можливо, світу”.

Читайте також: “Приїдь в Ізюм, спитай людей”: нардеп Дунда відреагував на “формулу миру” для України від Маска (ВІДЕО)

Прямий ефір