Лубинець: Росія будує в Україні хитку систему псевдореспублік на продажних людях

Росіяни на окупованих територіях Херсонщини збирають підписи та персональні дані, щоб використати для “референдуму”. Про це заявив у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA народний депутат Дмитро Лубинець. Гість ефіру додав, що так само було в Донецькій та Луганській областях під час створення “псевдореспублік”. Окупантам треба зібрати людей та створити картинку, нібито вони прийшли на референдум, привізши жителів Криму. Плани РФ постійно ламаються, заявив Лубинець, адже неможливо намалювати 90% голосів, коли на Херсонщині тривають  проукраїнські мітинги.

— Як ви оцінюєте шанс Херсона на найближче повернення під контроль української влади? Адже є й негативні настрої стосовно того, що область окуповано надовго.

— Наразі все вирішують військові щодо повернення території. Хочемо ми чи не хочемо, але тільки на полі бою вирішується питання повернення, зокрема й Херсона. Знаєте, я, звертаючись до наших міжнародних партнерів, усередині нашої держави, я говорю, що ми помилялися 8 років, коли думали, що з агресором можна знайти якийсь компроміс. Ми шукали якісь переговорні позиції, ми завжди згадуємо цю мантру про політико-дипломатичні методи повернення наших територій. Фактично, їх просто не існує. Російська Федерація, якщо щось захоплює силою, відповідно, розуміє, що відбити це в неї можна теж тільки силою.

Я впевнений, що переломний момент у цій новій фазі війни, яка триває понад 8 років, настане приблизно десь за місяць. Це все пов’язано з постачанням озброєння від наших партнерів, після цього – переломний момент, і ми почнемо повертати свої території, як це сталося під Києвом, Черніговом, Сумами. Наразі це досить непогано відбувається на території Харківської області, трохи складніше, у Луганській, Донецькій, Запорізькій областях. Відповідно, трохи складніше у нас стосовно Херсона, але це точно станеться. А у політичному плані, повірте, люди не змінюються. Люди під дулом автомата у Херсоні готові виходити з українськими прапорами, незважаючи на тотальний контроль, тотальний тиск – активістів забирають, проводять “профілактичні” бесіди, когось забирають, шантажують здоров’ям та життям рідних, близьких та дітей. Але люди продовжують показувати українську позицію, яку не зламати. Не тільки у Херсоні, у Бердянську це відбувалося дуже активно, і, повірте, те, що люди дедалі менше виходять на мітинги, це не означає, що вони змінили свою позицію. Це означає, що в нових реаліях вони підлаштовуються і таким чином дуже багато людей, я знаю, переходять на партизанський опір, партизанську війну проти окупантів. Тому Херсон повернемо, як і всі наші тимчасово окуповані території.

— Навіщо на території Херсонської області, на Вашу думку, збирають підписи, паспортні дані щодо приєднання до РФ?

— Щоб створити картинку. Все це було вже у 2014 році на території тимчасово окупованих Донецької та Луганської області. Вони як працювали за радянськими методичками, так і працюють. Потрібно зібрати інформацію про живих людей, потім нібито ці живі люди прийдуть на референдум. Зрозуміло, ніхто нікуди навіть не піде, але картинку створять, завезуть якусь групу з Криму, умовно, 40 автобусів приїде – це 2 тисячі людей, в одну чергу стануть на якусь виборчу дільницю. Це знімуть камери, і вони скажуть: дивіться, черги місцевих людей, які хочуть проголосувати на референдумі. Так само це робилося в Донецьку та Луганську. Картинку створили, більше нічого не треба, потім вони покажуть, що нібито там 90% людей прийшли на цей референдум, з них 90% проголосували або за створення “ХНР”, або за приєднання до Російської Федерації. Вони до кінця ще не розуміють, за яким сценарієм йти, бо плани ламаються – як тут 90% намалювати, якщо тут постійно проукраїнські мітинги виходять і всю картину псують? Вони це розуміють. А потім ось цю створену шизофренічну картинку вони намагатимуться продати міжнародній спільноті і говорити, що це ж не ми забрали території, це місцеві люди захотіли створити свою республіку, потім приєднатися до нас.

Я думаю, що більш реалістичний сценарій – створення цих псевдореспублік, знову ж таки, як вони зробили “ДНР” та “ЛНР” на території наших Донецької та Луганської областей. Але ми зробили помилку у 2014 році, коли розраховували на допомогу наших партнерів. А виявилося, що партнери ще більше про Росію думають, ніж про Україну. Хоча, я завжди наголошую: партнери завжди думають про свої національні інтереси, їм не потрібна Україна, вони цю ситуацію використовують для себе. Це стосується всіх. Інша річ, коли інтереси України збігаються з інтересами, наприклад, Великої Британії, США, і тут ми бачимо пряму допомогу. Усі ресурси, які вони мають, вони надають. Це стосується Польщі, країн Прибалтики, я не називатиму всі, таких країн дуже багато. Але, на жаль, щодо Німеччини та Франції ми маємо питання. А росіяни роблять картинку з голосуванням насамперед для німців, для французів, угорців – для таких країн, які ще не визначилися. А потім ці країни починають розповідати, мовляв, “зачекайте, там не все так однозначно, нумо з ними домовлятися, і взагалі, можливо, це дійсно так і є – самі люди хочуть, і не треба вводити новий пакет санкцій. що стосується повного ембарго на російську нафту, а щодо газу взагалі давайте думати”. Тобто, на мій погляд, Російська Федерація дає такі меседжі насамперед для тих країн, які на підставі цього і гальмують антиросійську санкційну політику, гальмують передачу озброєнь Україні.

— Нині на Херсонщині з’явилися так звані представники народу – голова окупаційної адміністрації на Херсонщині Володимир Сальдо та його заступник Кирило Стремоусов. Звідки ці люди? Чим вони цікаві були Російській Федерації? Чому, власне, вони? Адже, розібравшись у цьому питанні, ми також зрозуміємо цей ланцюжок, кому Росія платила в Херсоні, кому вона платила на території Запоріжжя та інших регіонів, які зараз тимчасово непідконтрольні українській владі.

— Росіяни намагаються якимось чином знайти хоч якусь спробу показати, що це все-таки від херсонців пішла ініціатива, ось вони зараз над цим думають.

Ми повинні чітко усвідомлювати, що Російська Федерація давно готувалася до сценаріїв воєнного захоплення наших територій, а згодом політичного управління нашими територіями. Тому таких колаборантів, звісно, ​​підшукували, це робота російських спецслужб. Але якщо вони в Україні проросійську партію до парламенту завели, у них не було проблем потім, зокрема, шукати подібних елементів на території багатьох областей. Я так упевнено говорю, бо в мене в окрузі всі вихідці політичної партії ОПЗЖ – колаборанти. В них яскраво виражена проросійська риторика.

Я впевнений, той самий Сальдо неодноразово брав участь у проросійських мітингах, якихось там ініціативах, тому таким чином перевіряли, чи готовий він потім до такої роботи. Але дуже важливо усвідомлювати, що зрадників ніхто не любить, ні тих, кого він зрадив, ні тих, кого вони завербували. Росіяни дуже чітко розуміють, що це ж не ідеологічна зрада, це зрада, як правило, на підставі грошей. Їх просто купили, відповідно, коли знайдеться хтось, хто може дати більше, вони так само легко продадуться. Хто більше дав, туди вони повернули голови. І, повірте, через якийсь час із цими товаришами буде те саме, що й з товаришами в Донецьку і в Луганську. Хто там залишився живим серед початкових “губернаторів”, “голів” міст та інших колаборантів? Та нікого. Потім Росія сама зачищає всіх цих товаришів, щоб не було свідків цих воєнних злочинів з боку Російської Федерації. На всіх них чекає один сценарій, вони всі помруть, причому дуже швидко. Тому дякую, що є такі наші активісти, які пропонують 500 тисяч гривень за колабораціоністів. Це також додатковий інструмент впливу. Я думаю, що так само, можливо, найближчим часом знайдуться люди, які можуть взяти просто цього товариша, привезти на нашу територію, отримати ці гроші. Для росіян, до речі, 500 тисяч гривень – це чималі гроші, судячи з перехоплень, там узагалі все плачевно.

Читайте також:

Мінімум 4 тисячі людей потрапили до в’язниць після фільтраційних таборів росіян у Маріуполі – радник мера

Усі злочини військових РФ у Херсонській області матимуть розгромні кримінальні наслідки – Подоляк

Прямий ефір