Дунда: Санкції завадять Росії утримувати свої території за допомогою грошей

Цивільне населення вже не вперше стає заручником та інструментом тиску в тактиці російської влади проти інших країн та окремих територій. Таку думку в ефірі UATV висловив народний депутат України, член депутатської фракції “Слуга народу” Олег Дунда.

“Ми можемо згадати й історію Грозного 90-х років, історію Сирії. Тоді цивільних використовували, насамперед, як інструмент тиску на сторони конфлікту для того, щоб змусити ту чи ту сторону піти на певні умови. Фактично, Росія використовує терористичні методи, коли шляхом погроз або тиску на цивільних осіб змушує інший бік приймати її умови. Так само Росія чинить і зараз, стріляючи по цивільних будівлях, по населенню для того, щоб Україна виконала умови Москви”, – висловив думку Дунда.

Народний депутат вважає, що найближчим часом світ стане свідком розпаду Росії, а спроби захопити Україну цьому допоможуть. Дунда бачить дві основні причини розпаду сусідньої країни. Перше – це західні санкції, що призведуть до ослаблення економіки країни. Друге – виснаження силового блоку в країні.

“Зараз Росія складається з територій, які не мають одне до одного жодного відношення. Наприклад, Владивосток, Дагестан, Ямало-Ненецький округ, Калінінград і так далі. Російська імперія використовує два інструменти, щоб пов’язати ці території. Це, насамперед, заливання грошима будь-якої проблеми і силовий тиск через армію. Що ми маємо на сьогоднішні? Санкції заважають заливати проблеми грошима. Те, що регіони отримували від Москви у вигляді дотацій та субсидій, – та сама Чечня – цього року припиниться. І на це впливають санкції. Силовий тиск, швидше за все, теж зникне, тому що армію, Росгвардію та ОМОН “перемелюють” зараз в Україні. За кілька місяців у Росії не буде грошей на вирішення проблем з регіонами і не буде сили, якою вона могла би чинити тиск на них. <…> Я припускав, що ми побачимо розвал Росії через 10 років, але їхня непідготовлена ​​позиція, а саме те, як вони зайшли в Україну, – все це прискорило процес, і ми це побачимо у найближчі рік-два”, – вважає Дунда.

Нагадаємо, ексдепутат Держдуми заявив, що влада РФ усерйоз обговорила можливість застосування тактичної ядерної зброї.

Кулеба: на перемовинах із главою МЗС РФ витиснемо максимум, але очікування стримані

Зеленський вимагав вирішувати швидше питання з доправденням в Україну винищувачів із Польщі

Читайте також: Гаазький трибунал щодо вторгнення РФ до України не дасть миттєвого результату – політолог Антонюк

Прямий ефір