Лещенко: Переговори України та Росії про мир – у режимі очікування

Переговори України та Росії перебувають у режимі очікування. Про це розповів радник глави Офісу президента України Сергій Лещенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA. Зараз Україна чекає, коли противник, зазнавши певних втрат на фронті, погодиться сісти за стіл переговорів. Вони пішли через стіл переговорів, вони не захотіли їх проводити.

“У Росії вважають, що їм потрібно хоча б якось виправдати свої втрати – більш ніж 30 тисяч загиблих російських солдатів, втрачених мільярдів доларів із російської економіки. Їм потрібно хоча б щось показати на фронті. А поки що вони ще не готові до цих переговорів. Україна завжди готова. Ми сидимо за столом переговорів. Якщо вони хочуть повернутися, ми завжди з радістю вислухаємо їхню готовність, на який компроміс вони готові піти. Тому що Україна свій компроміс озвучила ще у квітні у Стамбулі”, – сказав Лещенко.

Він нагадав, що компроміс, на який готова йти Україна, звучить так: російські війська деокупують усе, що вони зайняли після 24 лютого, Україна у свою чергу погоджується використовувати лише дипломатичні способи для того, щоб звільняти або вести переговори про звільнення територій, окупованих у 2014 році.

“При цьому Україна згодна на нейтральний статус. І при цьому Україна підписує договір про колективну безпеку з країнами-гарантами, відмінну від того, що було підписано в Будапешті 1994 року. Тобто зі справжніми гарантіями, а не їхньою підробкою”, – додав він.

Також Лещенко нагадав, що питання так званих денацифікації та демілітаризації вже знято з порядку денного. Вони останнім часом не звучали на переговорах.

При цьому Україна має сісти за стіл переговорів із сильною позицією. Для цього країна має отримати від союзників далекобійну артилерію, щоб вибити російські війська з тих територій, що їх окупували.

Наразі кожна сторона вважає, що вона не готова до переговорів у своїй інтерпретації.

“У нашій інтерпретації ми готові до переговорів на тих позиціях, які я озвучив. Росія до цих компромісів не готова. Вона чекає, коли досягне якоїсь сильнішої позиції на полі бою. А Україна, у свою чергу, дає здачі, не дає просуватися Росії туди, куди вона хоче, і ми, у свою чергу, говоримо Заходу: дивіться, якщо ви хочете взагалі зберегти баланс сил, який існує в Європі після Другої світової війни, якщо ви хочете залишатися цілісним інститутом, Євросоюзом та НАТО, то ви повинні допомогти Україні, тому що зараз Україна воює не лише заради себе, а й заради того, щоб і ваші солдати з Бельгії, Ірландії, Британії, Португалії не гинули на полях бою, які будуть після того, як Росія перейде кордони НАТО і нападе на одну з країн Альянсу, а це неминуче станеться, оскільки метою Росії є не просто Україна, а повний переділ всього геополітичного ландшафту, який виник після Другої світової війни, і це станеться, і тоді для вас буде вже проблема. Ви не хочете відправити в Україну далекобійну артилерію, тоді вам доведеться відправляти до Латвії, Естонії, Балтії, Польщі. Вам доведеться відправляти своїх солдатів помирати на полі бою. Краще відправити нам далекобійну зброю, і ми вам вирішимо цю проблему, яка рано чи пізно постукає у ваші двері”, – розмірковує Лещенко.

Офіційні переговори України з Росією припинилися наприкінці травня. Тоді президент Володимир Зеленський заявив, що вони на паузі через те, що РФ не готова домовлятися на компромісних умовах, не припиняє воєнних злочинів та вбивств.

Читайте також:

Німеччина готова надати Україні гарантії безпеки, але вони не будуть аналогом 5 статті НАТО — Шольц

Обстріли Донецька можуть бути черговим прийомом “ДНР” для мобілізації населення. Думка

Західна артилерія тепер на українському фронті – Зеленський розповів про наслідки для російських військ

Прямий ефір