Київ взяв 140 млн євро кредиту у ЄБРР на модернізацію тепломереж

Фото з сайта kyivcity.gov.ua

2 вересня КМДА і ЄБРР підписали кредитну угоду на 140 млн євро та договір гарантій до неї. Гроші призначені КП “Київтеплоенерго” для модернізації теплової мережі міста.

Про це повідомляє UA з посиланням на КМДА.

На думку столичного мера Віталія Кличка, проєкт дозволить впровадити сучасні технології в оновлення системи централізованого теплопостачання Києва, яка входить до трійки найбільших у Європі.

“Втілення програми допоможе підвищити енергоефективність та знизити споживання енергоресурсів – природного газу, електроенергії та води. Але головне – впровадження масштабних проектів модернізації дозволить поліпшити якість і надійність послуг для киян”, – наголосив Кличко.

У рамках проєкту передбачено встановлення на ТЕЦ-6 нових когенераційних установок, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам.

Буде здійснена реконструкція неефективних котелень, що також дозволить знизити викиди парникових газів. Проєкт повністю відповідає політиці ЄС та заявленим кліматичним цілям України.

Також проєкт передбачає встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме та контролюватиме роботу усього енергокомплексу та відстежуватиме його виробничі показники”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, між делегаціями України та Світового банку відбулися переговори щодо залучення на пільгових умовах $211 млн кредитних коштів для реалізації проєкту “Україна – Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі”.

Читайте також: Fitch змінило прогноз рейтингу для семи міст України

Прямий ефір